Alina Janowska cierpiała z powodu Alzheimera
youtube.com Akademia Polskiego Filmu
Weronika Wasiak - 12 Maja 2020

Alina Janowska przez lata cierpiała z powodu Alzheimera. Nagle zrobiła rzecz, która sprawiła, że jej mąż pobladł

Alina Janowska latami cierpiała z powodu Alzheimera. Tylko nieliczni widzieli, jak choroba wywróciła życie jej oraz jej bliskich do góry nogami. Najbardziej poruszony problemem był oczywiście jej ukochany mąż. Dopiero po długim czasie na jaw wyszła zaskakująca rzecz, jaką zrobiła aktorka. Wojciech Zabłocki aż pobladł, gdy to zobaczył.

Alina Janowska nawet po swojej śmierci uchodzi za ikonę polskiego kina. Talent i wdzięk pozwoliły jej zgromadzić wokół siebie ogromną rzeszę sympatyków, a co najważniejsze, skraść serce tego jednego jedynego. Choć wydawać by się mogło, że aktorka do końca swoich dni wiodła spokojne, szczęśliwe życie pełne miłości, to tylko mylne złudzenie, gdyż prawda jest zupełnie inna. Ostatnie lata były dla niej istnym koszmarem, ale mało kto zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji.

Vera WangMa ponad 70-lat, a wygląda na nastolatkę. Niezwykła uroda, dieta gwiazdy InstagramuCzytaj dalej

Alina Janowska latami zmagała się z Alzheimerem. Jedna rzecz szczególnie zapadła w pamięci jej męża

Historia Janowska i Zabłockiego poruszy wielu. Jak przypomina "Fakt", para poznała się w dość nieoczywistej sytuacji, gdy on był jeszcze związany z pierwszą żoną. Początkowo artystka nie zamierzała walczyć o jego względy, jednak ostatecznie postanowiła zaryzykować, co szybko się opłaciło. Od słowa do słowa spotykali się coraz częściej, aż znany szermierz postanowił się jej oświadczyć na łące, wręczając bukiet kwiatów zamiast pierścionka. Pobrali się w 1963 roku w urzędzie stanu cywilnego na Nowym Świecie w Warszawie. Od tego momentu wiedli pełne miłości życie, z każdym rokiem zakochując się w sobie coraz bardziej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Niestety, nagle na Janowska spadła najgorsza choroba - Alzheimer. Zaczęło się dość niewinnie, jednak ze względu szybko postępujące problemy zdrowotne artystka ostatnie lata życia spędziła przykuta do łóżka. Bliscy nie mieli z nią żadnego kontaktu, a przede wszystkim, nie mogli znieść widoku cierpiącej każdego dnia ukochanej Alinki. Jak w rozmowie z Onetem przyznał jej mąż, miewała momenty, w których zdawała się rozumieć, co dzieje się wokół niej, ale takich chwil było niewiele.

Dzisiaj grzeje:

1. Zaatakowano szpital, dziesiątki rannych, wśród 13 ofiar między innymi dziecko. Polsat przekazał druzgoczące wiadomości z Afganistanu

2. Na pogrzebie męża dowiedziała się, że jest w ciąży. Prawdziwe zaskoczenie przeżyła jednak kilka miesięcy później

Jeden z takich momentów miał miejsce w 2016 roku, gdy zupełnie niespodziewanie aktorka wyrecytowała swojemu ukochanemu Wojciechowi fragmenty monologów, jakie wiele lat wcześniej wygłaszała na deskach teatrów. Zabłocki nie mógł uwierzyć własnym uszom, w rozmowie z dziennikarzem "Faktu", wyznał, że bardzo go to poruszyło.

- To były „Mścicielka” Załuckiego, „Reinkarnacja” Abramowa i „Zaczarowana dorożka” Gałczyńskiego. Byłem bardzo wzruszony - mówił wówczas dla "Faktu" Wojciech Zabłocki, który po dziś dzień najczulej wspomina swoją ukochaną Alinkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów
  2. Wielka tragedia. Gwiazdor zabił swoje dziecko bez żadnych zahamowań. Jego wyznanie brzmi porażająco
  3. Terminy u fryzjerów zajęte do końca czerwca, ale coś innego jest gorsze. Ceny usług zwalają z nóg
  4. Na świat przyszło dziecko z niezwykłymi włosami. Nawet lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Dentyści biją na alarm, popularny produkt do higieny może mieć fatalny wpływ na zęby. Lepiej go nie używać
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News