Więcej na 500 plus, ale mniej na alimenty. Zaczyna brakować pieniędzy w budżecie?

Więcej na 500 plus, ale mniej na alimenty. Zaczyna brakować pieniędzy w budżecie?

Alimenty odejdą w zapomnienie? Według najnowszych badań budżet może nie uporać się z wypłacaniem świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego, a wszystko przez potrzebę wypłacania 500 plus. Czy polska gospodarka da radę wypłacać oba te programy równocześnie?

Alimenty i 500 plus stanowią obecnie wielkie obciążenie dla polskiego budżetu. Program wypłacania świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego może być zagrożony przez rosnące zapotrzebowanie dla kluczowego programu Prawa i Sprawiedliwości. Jak się okazuje, w następnym roku trzeba będzie wypłacić o 10 miliardów więcej na podtrzymywanie comiesięcznej pomocy gwarantowanej przez państwo i już teraz mówi się o mniejszych wypłatach alimentów.

Alimenty zagrożone. Wszystko przez 500 plus?

Najnowsza prognoza finansowa pokazuje, że na 500 plus w następnym roku trzeba będzie wydać z budżetu państwa 41 mld zł. Aby zobrazować tę kwotę, trzeba zaznaczyć, że jest to suma o 10 miliardów większa niż w tym roku i stanowiąca ponad 4% całego polskiego PKB. Nic dziwnego, że ekonomiści biją na alarm i mówią, że rząd musi zdecydować się na cięcia, żeby uniknąć ekonomicznej katastrofy. PiS, który uważa swój program za klucz do sukcesu, nie zrezygnuje z ograniczania 500 plus tak po prostu, więc musi zdecydować się na znalezienie skądś środków.

Według przewidywań medialnych i specjalistów, ofiarą tej sytuacji może zostać fundusz alimentacyjny, który pochłania dużą część budżetu. Mówi się, że kolejne wypłaty alimentów będą odczuwalnie mniejsze, a w końcu mogą całkowicie zniknąć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


PiS broni 500 plus

Mimo tak złych prognoz ekonomicznych, partia rządząca nie przestaje chwalić swojego programu i śmiało mówi o jego rozwijaniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Wszyscy są ranni. Napływają straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości

- Gdyby taka sytuacja miała miejsce 12 lat temu to dzisiaj polskie rodziny, ale również kraj byłby niewątpliwie w innym miejscu. Odzyskujemy dla polskich rodzin godność, nie tylko w dużych miastach, ale również na wsiach. Zniknęły zeszyty w sklepach, czyli nie ma już tzw. zakupów na kredyt. Rodziny dzisiaj mogą powiedzieć, że żyje im się lepiej - mówi Minister Bożena Borys-Szopa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. ZUS masowo ZABIERA zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zobaczyłeś plastikową butelkę przy kole samochodu? Uważaj, niebezpieczeństwo nadciąga
  4. Justyna Kowalczyk właśnie przestała ukrywać partnera, wielka tajemnica wyszła na jaw. Wielu ludziom opadnie szczęka na widok miłości jej życia
  5. Dlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Smutny fakt z jej życia

źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News