Rząd wprowadza duże zmiany w alimentach. Dotyczą tysięcy dzieci

Rząd wprowadza duże zmiany w alimentach. Dotyczą tysięcy dzieci Źródło: unsplash/pan_xiaozhen/

Alimenty często nie są wypłacane przez rodzica, na którego zostały nałożone przez sąd. Sprawa nie należy wówczas do najłatwiejszych, dlatego rozwiązanie nie znajduje się tak szybko, jak wszyscy by tego chcieli. Pojawiły się informacje o zmianach, które już wkrótce mogą zostać wcielone w życie.

Alimenty w nowej formie będą przychylniejsze dla najmłodszych? Doniesienia, jakie pojawiają się w mediach, brzmią naprawdę obiecująco i rzucają nowe światło na przyszłość tysięcy dzieci. Jak możemy się dowiedzieć, najprawdopodobniej problem wielu rodziców, którzy do tej pory zmagali się z niewypłacalnością byłego partnera, już wkrótce znikną. Zmiany będą pomocne, ale nie dla wszystkich. 

Rząd wprowadza zmiany na alimenty 

Biuro Informacji Kredytowej przekazało informacje, że w ubiegłym roku dług wobec dzieci, wynikający z niepłacenia przez jednego z rodziców zasądzonych alimentów, skoczył o 654 milionów złotych. Oznacza to, że ogólna kwota sięga już 12 miliardów złotych. Ojciec lub matka, którzy nie otrzymują od byłego partnera bądź partnerki ustalonych przez sąd pieniędzy, mogą ubiegać się o nie w Funduszu Alimentacyjnym. Wystarczy spełnić kilka warunków, m.in. dochody nie mogą przekraczać 750 złotych na osobę. Wówczas rodzic może otrzymać nawet 500 złotych na swoją pociechę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że w październiku tego roku, kryterium wzrośnie do 800 złotych na osobę w rodzinie. Nawet 60 tysięcy dzieci już może skorzystać z nowych zasad, bowiem jeżeli opiekun złoży wniosek do końca sierpnia, pieniądze na konto może otrzymać do końca października. 

Samotni rodzice apelują 

Choć zmiany, które już niebawem wejdą w życie Polaków, brzmią naprawdę obiecująco, wciąż jest wielu rodziców, dla których to za mało. Szczególnie samotne matki apelują do rządu o całkowite zniesienie progu dochodów na osobę, tłumacząc, że płace wciąż rosną, a tym samym ich dzieci niebawem "wypadną" z funduszu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Potwierdziły się straszne doniesienia dot. Piotra Woźniaka-Staraka. Jest komunikat prokuratury

2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Rodzice, których były partner lub partnerka nie wywiązuje się z alimentów, a jedyną nadzieją jest dla nich Fundusz Alimentacyjny, martwią się, że pociechy zostaną ich pozbawione, choć pieniądze zdecydowanie się im należą. Mimo wielu próśb nic nie zwiastuje tego, by kolejne zmiany rzeczywiście miałyby się pojawić. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Uwielbiana gwiazda TVP ujawniła, że cierpi na straszliwą chorobę. Żyła w strachu każdego dnia
  3. Znana jest już tożsamość kobiety, która uczestniczyła w wypadku Woźniaka-Staraka. To nie była jego żona
  4. Napływają podtrzymujące na duchu słowa. Ich adresatem żona Woźniaka Staraka
  5. Nastolatka wręczyła chłopakowi siekierę i wskazała na 38-latka. Niestety, wykonał jej straszne polecenie

Źródło: fakt

Następny artykuł