Polski dziennikarz nie ma pieniędzy na alimenty. Sąd wydał wyrok

Polski dziennikarz nie ma pieniędzy na alimenty. Sąd wydał wyrok Źródło: Facebook/Michał Figurski

Alimenty zasądzone przez wymiar sprawiedliwości powinny być regularnie wypłacane. Polski dziennikarz nie ma na nie jednak pieniędzy. Usłyszał ostatnio wyrok sądowy, dotyczący nieuregulowanych zobowiązań w związku z utrzymywaniem córki z poprzedniego związku.

Alimenty, do których płacenia zobowiązał się polski celebryta, w pewnym momencie przerosły jego możliwości. Znany dziennikarz utrzymuje, że nie dysponuje obecnie wystarczającymi środkami, żeby kontynuować wpłaty. Sąd wydał własnie wyrok w tej sprawie.

Alimenty celebryty zbyt wysokie? 

Alimenty, które musiał płacić Michał Figurski swojej byłej partnerce Odecie Moro, w związku z wychowaniem ich wspólnej nastoletniej córki Sonii, są według niego zbyt wysokie. Celebryta złożył wniosek o obniżenie kwoty i właśnie uzyskał odpowiedź sądu. 

Para rozwiodła się 5 lat temu i byli partnerzy rozpoczęli już swoje oddzielne życia. Michał Figurski w ostatnim czasie musiał się borykać z problemami zdrowotnymi, które znacznie utrudniły mu pracę. Stąd zaskakujący dla wielu wniosek o obniżenie alimentów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Decyzja sądu 

Michał Figurski wydał obszerne oświadczenie w mediach społecznościowych, dotyczące swoich relacji z córką i pieniędzy, które przeznacza na wychowanie dziecka. Dziennikarz w 2015 roku doznał poważnego wylewu, po którym dochodził do siebie przez długi czas. W związku z tym jego zarobki od tego wydarzenia znaczenie zmalały i postanowił poprosić sąd o zmianę decyzji w związku z alimentami. 

- Zasądzenie ode mnie alimentów na rzecz mojej córki miało miejsce w okresie, gdy moje zarobki wielokrotnie przewyższały obecne dochody, a mój stan zdrowia pozwalał osiągać wpływy pozwalające na swobodne regulowanie ww zobowiązań alimentacyjnych - napisał na swoim profilu na Instagramie, jednocześnie podkreślając, że w żadnym momencie nie unikał płacenia alimentów. 

Sąd przychylił się do wniosku celebryty i po przeanalizowaniu wszystkich okoliczności sprawy, zdecydował się obniżyć wysokość alimentów, jakie Figurski musi miesięcznie płacić Moro na utrzymanie 16-letniej Sonii. 

Dzisiaj grzeje: 1.Po 13 dniach od urodzenia Antoś umarł, nigdy nie zapłakał. "Położna rzuciła go na mnie. Był siny"
2.Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną dostaną kolejne pieniądze

Wiele osób może zaskoczyć to, że sławny dziennikarz utrzymuje, że nie ma pieniędzy. Celebryta jednak w swoim wpisie zaznaczył, że Odeta Moro oczekiwała od niego wielokrotność średniego krajowego wynagrodzenia. W ten sytuacji można zrozumieć, że Figurski, który borykał się ze skutkami wylewu, mógł mieć problem z wysyłaniem byłej żonie takich poważnych kwot. 

 

  1.  Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu