Jeszcze nigdy nie było tak źle. Rząd rozdaje 500 plus, a na alimenty nie ma pieniędzy

Jeszcze nigdy nie było tak źle. Rząd rozdaje 500 plus, a na alimenty nie ma pieniędzy Źródło: Pixabay - gosiak1980

Alimenty zazwyczaj są przyznawane przez są jednemu z rodziców, lecz czasami zająć się musi nimi państwo. Okazuje się, że ostatnio nie jest to jednak wcale takie oczywiste. Kolejne osoby zaczynają głośno mówić o kontrowersyjnym problemie.

Alimenty trafiają na konta rodziców, którzy mają problemy z samodzielnym wychowaniem dzieci po rozstaniu z partnerem. Niektórzy nie mogą narzekać na niskie przelewy, ale za to wiele osób głośno mówi o tym, że pieniądze trafiają do nich z opóźnieniem albo jest ich mniej, niż ustalił sąd. Z pewnością nie jest to najprzyjemniejszy temat do rozmów wśród Polaków.

Wiemy też, że czasami pieniądze są przesyłane przez państwo, które decyduje się działać w wyjątkowych przypadkach. Nie zawsze jednak jego obietnice są spełniane. Dowiadujemy się, że często alimenty nie trafiają do rodziców, co oburza wielu z nich. Pojawiają się głosy, że rząd ma pieniądze na 500 plus i inne dodatki, które służą budowie wizerunku partii PiS, a brakuje na alimenty. Prognozy nie są optymistyczne.

Alimenty nie trafiają do rodziców

Nie jest żadną tajemnicą, że istnieje fundusz alimentacyjny, który stara się pomóc w przypadku, gdy komornik nie jest w stanie uzyskać należnych pieniędzy od danej osoby. Państwo rzekomo stara się, by jego obywatele nie mogli narzekać na brak pieniędzy w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Okazuje się jednak, że nawet to obecnie nie wystarcza.

- Próg dochodowy nie dość, że został na 11 lat zamrożony, to od samego początku był ustalony na niskim poziomie. Dla samodzielnych matek ma to katastrofalne skutki, bo jeśli zarabiają nawet niewiele więcej od najniższego wynagrodzenia, tracą prawo do świadczenia z funduszu alimentacyjnego - mówi Katarzyna Tatar, która reprezentuje stowarzyszenie "Alimenty to nie prezenty".

Alimenty są ustalane w skandaliczny sposób

W związku z tymi informacjami wielu rodziców oburza się, że państwo zamierza praktykować takie traktowanie potrzebujących obywateli, lecz wygląda na to, że na ten moment zmiana sytuacji mogłaby nastąpić tylko poprzez ważne prace nad ustawą. Nie zanosi się jednak na to, by ktokolwiek zamierzał zmieniać ustalenia dotyczące funduszu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły rozdzierający krzyk obudził resztę wczasowiczów. 13-latek zetknął się z zagrożeniem, którego nie przewidział nikt
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Specjaliści podkreślają, że program 500 plus z pewnością nie zastąpi alimentów, bo często bywa zwyczajnie niższy od kwoty przyznawanej rodzicom. Państwo nie planuje jednak obecnie żadnych zmian w tej kwestii, więc rodzice prawdopodobnie będą musieli radzić sobie z problemami na własną rękę. Z pewnością nie cieszy to żadnego z nich i jest treścią, która bardzo słusznie oburza wielu Polaków. .

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę 
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Żona w dzień pogrzebu męża dowiedziała się o ciąży. Ścięło ją z nóg, gdy usłyszała co lekarze mają jej do powiedzenia
  4. Pozbawili ciężarną suczkę oczu, odcięli ucho, złamali szczękę. To co dzisiaj zwierze robi dla ludzi ściska za gardło
  5. Oczy wychodzą z orbit, nagranie trafiło do sieci. Gwiazda "M jak miłość" jako homoseksualna bohaterka gorąco całuje partnerkę

źrodło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News