Opiekuje się 5-letnią córką, ale musi płacić alimenty mężowi. Pani Elżbieta nie ma już sił

Opiekuje się 5-letnią córką, ale musi płacić alimenty mężowi. Pani Elżbieta nie ma już sił Źródło: screen programu Interwencja

Alimenty musi płacić swojemu mężowi, mimo że to pod jej opieką całodobowo znajduje się chora, 5-letnia córka. Pani Elżbieta przeżywa koszmar, gdy patrzy w dokumentację całej sprawy. Nie ma już siły ścierać się z bezdusznym człowiekiem, który domaga się pieniędzy i nie przejmuje się dzieckiem.

Alimenty spędzają jej sen z powiek. Pani Elżbieta musi płacić co miesiąc ustalone kwoty swojemu mężowi, choć dziecko przebywa cały czas z nią i jest pod jej opieką. Jak mogło dojść do czegoś takiego? Szczegóły tej sprawy rozwścieczą niejednego.

Mąż zaczął znęcać się nad samotną matką pisząc donosy

Pani Elżbieta z Raciborza żyła w szczęśliwym małżeństwie do 2014 roku, kiedy urodziła się Lena. 3 miesiące po urodzeniu dziecka rozstała się ze swoim mężem, a ojcem dziecka, Pawłem D. Lena urodziła się jako wcześniak z dysplazją biodra. Mama córki komentuje krótko: "wyprowadził się, bo stwierdził, że skoro urodziłam chore dziecko, to sama mam je leczyć. I on nie będzie się tym zajmować".

Dawała radę, lecz w 2016 roku mąż zaczął nagle pisać na nią donosy do organów ścigania oraz do urzędu, w którym pracowała. Rzekomo znęcano się nad nim. Żaden donos się nie potwierdził, więc mężczyzna posunął się o krok dalej.

- Zaczął mi zakładać niebieskie karty. Chodził do MOPR-u i opowiadał, że się znęcam nad dzieckiem, założył sześć kart. Gdy panie z ośrodka zobaczyły, że wszystko jest w porządku i pozamykały sprawy, to zaczął pisać skargi na nie. Następnie zaczął składać zawiadomienia na policji - opowiada zdruzgotana mama Leny.

Musi płacić alimenty mimo tego, że mąż nie chce widywać się z dzieckiem i opiekować nim

W końcu mąż pani Elżbiety stwierdził, że kobieta utrudnia mu kontakty z córką. Sprawa trafiła do sądu i dziecko miało spędzić 2 tygodnie z ojcem w hotelu robotniczym, bez obecności matki. Od grudnia zeszłego roku miało już całkowicie przebywać u ojca. Tego samego dnia wieczorem, kiedy Paweł D. odebrał Lenę z przedszkola, zadzwonił do jej mamy mówiąc, że ma ją odebrać. Dziecko od tamtej pory jest u niej, a ona musi płacić alimenty z tytułu tego, że wg sądu dziecko jest u ojca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ojciec twierdzi, że oddał dziecko, bo nie miał jej zabawek i rzeczy. Paweł D. niejednokrotnie dostawał propozycje odwiedzenia Leny, skoro pełni nad nią opiekę, ale zjawił się tylko dwukrotnie od grudnia zeszłego roku. Nie chciał też absolutnie brać dziecka do siebie. Elżbieta nie miała zamiaru płacić alimentów, więc komornik zajął jej konto. Mimo pism i wniosków wszystko pozostaje bez zmian.

Dzisiaj grzeje: 1. "Jakim trzeba być sku***synem". Hołdys o atakach TVP na prezydent Dulkiewicz

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

Sąd oddalił wniosek o niepłacenie alimentów i podtrzymuje decyzję, zgodnie z którą to ojciec sprawuje pieczę nad dzieckiem, mimo że wszystko wygląda zupełnie inaczej. Paweł D. nie ma zamiaru opiekować się dzieckiem, a według bliskich, Lena się go wręcz boi. Mówi się, że zależy mu tylko na pieniądzach.

Gdy sprawa stała się medialna, Paweł D. zwrócił na konto Elżbiety część płaconych przez nią alimentów, ale jednocześnie zawnioskował o podwyższenie kwoty. Żądał 1600 złotych miesięcznie od samotnej matki, a gdy sąd oddalił wniosek, zażądał 2800 złotych mimo że dzieckiem się nie zajmuje. Postępowanie wciąż trwa, a pani Elżbieta z dnia na dzień traciły siły i wiarę, że w końcu ten koszmar dobiegnie końca. 

  1. Przerażony kot jechał na dachu rozpędzonego samochodu. Drżał z przerażenia i cudem uszedł z życiem [WIDEO]
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś przerażającego. Musiała interweniować policja
  3. Dwa dni przed śmiercią Kora ostatkiem sił wypowiedziała wstrząsające słowa. Jej siostra dopiero teraz była w stanie to ujawnić
  4. Lokaj księżnej Diany dostał za to fortunę. Sprzedał mediom jej porażajaca tajemnicę, jej synowie muszą być zdruzgotani
  5. Mamę obudziło dziwne zachowanie psa. Kiedy za nim poszła, aż zamarła

Źródło: Interwencja

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu