Co?! Chciał zamordować JPII, nie uwierzycie kim chce teraz zostać

Co?! Chciał zamordować JPII, nie uwierzycie kim chce teraz zostać Źródło: Fot. Wikipedia

Usiłował zabić Jana Pawła II, teraz chce być księdzem. Ali Agca zszokował wszystkich. Wyznanie zamachowca zadziwia.

Okazuje się, że papież Polak, który odwiedził Turka w więzieniu, nawrócił mężczyznę. Zamachowiec bezwzględnie wymierzył z broni w Jana Pawła II i dwukrotnie pociągnął za spust. Papież ledwo uszedł z życiem.

Ali Agca nawrócił się

Mimo to, Jan Paweł II wybaczył zamachowcowi. Wiele wskazuje na to, że łaskawość z jaką papież potraktował człowieka, który chciał go zabić, odmieniła Alego Agcę na zawsze. - Modlę się za brata, który zadał mi cios, i szczerze mu przebaczam - powiedział papież niedługo po zamachu. Teraz mężczyzn wiedzie spokojne życie. Chwali się jednak, że bardzo dobrze zna Biblię. W związku z czym chce zostać księdzem.

Zamachowiec zna Pismo Święte

W Turcji po wyjściu z więzienia, żyję jak emeryt i tracę czas. Znam święte księgi lepiej niż wielu innych. Jeśli papież mnie przyjmie, zostanę księdzem i będę odprawiał msze. Przyjmij mnie w Watykanie, a ja zostanę księdzem - zwrócił się z prośbą do papieża Franciszka Ali Agca. Zamachowiec na życie papieża Polaka marzy również o pielgrzymce do Fatimy, na którą chętnie udałby się z papieżem Franciszkiem. Tam znajduje się bowiem figura Matki Boskiej Fatimskiej w koronie której zamieszczono jeden z naboi, który ranił Jana Pawła II.
Proponowane linki:
  1. Ostrzeżenie! Jan Paweł II przed śmiercią wyjawił największą tajemnicę kościoła
  2. Wstrząsające słowa Jana Pawła II tuż przed śmiercią. Ukrywano je w ogromnej tajemnicy
  3. Odtajniono dokumenty o śmierci papieża. Jan Paweł II popełnił...
Następny artykuł