W Algierii trwa operacja antyterrorystyczna, która zbiera krwawe żniwo. Właśnie zlikwidowano 3 uzbrojonych islamistów a 11 aresztowano. 

Operacja we wschodniej części kraju trwa od 11 czerwca i, jak wynika z informacji podanych przez algierskie Ministerstwo Obrony, jest efektywna.  Do tej pory Algierczykom udało się zlikwidować 40 islamistów.

(Wojsko – przyp. red.) zlikwidowało w Konstantynie oraz w Sukajkidzie w północno-wschodniej części kraju, gdzie prowadzona jest obecna operacja, trzech uzbrojonych terrorystów. Armia zatrzymała ponadto trzech terrorystów oraz aresztowało 8 osób współpracujących z grupami przestępczymi. Jeden z islamistów sam oddał się w ręce wojskowych – brzmi komunikat ministerstwa.

Stronie algierskiej udało się również przejąć część broni i amunicji. Formacje o charakterze rebelianckim funkcjonują w Algierii od czasów wojny domowej (1992-2002), ale ich ilość zdecydowanie maleje. Część z nich nadal atakuje siły bezpieczeństwa na wschodzie kraju, gdzie trwa operacja antyterrorystyczna.

Przy okazji połączenia lotnicze, morskie i lądowe kraju z Libią oraz Tunezją są znacząco ograniczone. Jest to działanie prewencyjne wymierzone w ISIS, którego członkowie mogliby w ten sposób przenikać do Algierii.

źródło: rp.pl

Zobacz również