Ostatnio głośno było na temat lotu rządowego samolotu, który pusty śledził premier Kopacz, na wypadek gdyby spóźnił się jej pociąg Pendolino. Szefowa PO kłamała w tej sprawie, co widać na filmiku załączonym poniżej.

Dziennikarze postanowili dopytać szefową rządu, dlaczego pozwoliła, by między Warszawą a Gdańskiem latał za nią pusty samolot. Według nich, samolot poruszał się za premierką, by móc wrócić do stolicy, jeśli uciekłby ostatni pociąg powrotny.

Ten luksus miał wchłonąć z kieszeni podatników aż 100 000 złotych. Takie kwoty rzucają cień na strategię przyjętą przez Kopacz, by poruszać się pociągami.

„Odkąd powiedziałam, że będę jeździć pociągami, to zarówno w jedną stronę, jak i drugą, zamierzałam podróżować pociągiem. Jeśli to pytanie, to nie do mnie, tylko do tych, którzy logistycznie zajmują się tego rodzaju organizacją” – tłumaczyła Ewa Kopacz.

Problem polega jednak na tym, że w sieci pojawił się film z Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie, który przedstawia przemówienie Kopacz. Wynika z niego, że podróż samolotem jest brana pod uwagę.

„Nie wiem, jak długo jeszcze będziemy obecni tutaj. Wszystko będzie zależało od tego, czy będziemy wracać samolotem, samochodem czy pociągiem” – mówiła Kopacz o powrocie do Warszawy.

https://www.youtube.com/watch?v=xtiPVHCKMHs

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również