Jeden z czołowych polskich polityków ujawnił właśnie, że premierostwo Mateusza Morawieckiego wcale nie jest jeszcze przesądzone. Jak się okazuje, sam PiS może tu być przeszkodą.

Sformułowanie „Premier Morawiecki” bardzo mocno zadomowiło się w polskiej scenie politycznej. Praktycznie nikt nie bierze już pod uwagę innego scenariusza. Jak się jednak okazuje, opór wobec Mateusza Morawieckiego może jednak być silniejszy niż się wszyscy spodziewają.

Będzie bardzo duży opór, taki oddolny przeciwko rezygnacji premier Szydło, bo ona ma wsparcie tego „ludu PiS-owskiego”. Była lubiana, akceptowana przez PiS-owski elektorat, była też spolegliwa dla prezesa i całej tej rządzącej reszty – powiedział w rozmowie z TOK FM lider PO, Grzegorz Schetyna.

Oprócz tego okazuje się, że Mateusz Morawiecki miał kontakty ze służbami specjalnymi PRL. Według ujawnionych właśnie dokumentów kandydat na premiera rządu Prawa i Sprawiedliwości był zarejestrowany jako „zabezpieczenie operacyjne”.

To – jak przekonują komentatorzy polityczni – oznaczać może definitywny koniec Mateusza Morawieckiego jeszcze przed objęciem urzędu Prezesa Rady Ministrów. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości z pewnością będą mieli problem z zaakceptowaniem takiego człowieka na jednym z najwyższych stanowisk w państwie.

Źródło: TOK FM

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

...

Zobacz również