Ależ cios! Niemcy popierają Izrael w sporze z Polską

Ależ cios! Niemcy popierają Izrael w sporze z Polską Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Narasta spór pomiędzy Polską, a Izraelem w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Do debaty włączyły się niemieckie media. Okazuję się, że Niemcy popierają Izrael w konflikcie z Polską.

Przedstawicielom Izraela bardzo nie podoba się zmiana w polskim prawie, dlatego głośno ją krytykują. Trwający spór skomentowały niemieckie media, które również zaatakowały Polskę, w związku z wprowadzanymi nowymi przepisami.

Polski rząd chce karać tych, którzy oskarżają Polskę o zbrodnie dokonane przez III Rzeszę

ZOBACZ TAKŻE: Izrael oficjalnie ATAKUJE Polskę. "Mordercy, polskie obozy śmierci" Zgodnie z nowelizacją ustawy o IPN karane mają być wszelkie oskarżenia Polski i Polaków o udział czy współudział w zbrodniach popełnianych przez III Rzeszę oraz używanie zwrotu "polskie obozy śmierci". Niemieckie media przychyliły się do stanowiska Izraela, iż nowe prawo może przyczynić się do cenzury.

Niemcy popierają Izrael

W gazecie "Tageszeitung" autorka Gabriele Lesser stwierdziła, że nowelizacja ustawy o IPN zablokuje możliwość debaty naukowej o kolaboracji Polaków z nazistami. Niemieckie media chętnie przypominają publikacje Jana Tomasza Grossa na temat polskiego antysemityzmu. ZOBACZ TAKŻE: Izrael wściekły na Polskę. Rządowi PiS postawiono ULTIMATUM Zachodnia prasa wspomina jednak, że określenia "polskie obozy śmierci" są fałszywe. W Die Welt czytamy o tym, że pomimo, iż obozy koncentracyjne były niemieckimi fabrykami śmierci, to zdaniem dziennikarza opisującego spór Polski i Izraela nowa ustawa o IPN również nie przyczyni się do wyjaśnienia prawdy.

Światowe media też po stronie Izraela

Inne światowe media sprawę widzą podobnie. "The Telegraph" uderza w podobne co niemieckie media tony. Gazeta również powołuje się na Jana Tomasza Grossa, który według autora artykułu uświadomił Polaków o ich antysemickich postawach. Działalność Grossa zbiera żniwo. W tekście bowiem pojawiają się informację o tym, że w opinii niektórych historyków "wielu Polaków współpracowało z nazistami i popełniało ohydne zbrodnie". Autor w kontekście sporu, staje po stronie Izraela. Polski rząd nazywa bowiem nacjonalistycznym, który dąży do tego, by zablokować prawdę historyczną, a służyć temu ma nowelizacja ustawy o IPN. Źródło: wmeritum.pl
Następny artykuł