Weekendowe nawałnice nad Polską doprowadziły do tragedii oraz odcięły tysiące ludzi od prądu. Jeden z internautów wezwał polityków do pomocy poszkodowanym. Odpisała mu posłanka, która jak się okazuje, nie wie nawet jakiego rodzaju kataklizmowi miałaby przeciwdziałać. 

Burza, która przeszła nad Polską, zabiła pięć osób, doprowadziła do ogromnych zniszczeń oraz odcięła tysiące osób od energii elektrycznej. Najbardziej ucierpiały Czersk i Brusy.

Pewien użytkownik Twittera umieścił na portalu wpis, w którym zwrócił uwagę polityków na to, że potrzebna jest większa pomoc na obszarach, dotkniętych niszczycielskim żywiołem. Odpowiedziała mu Jolanta Szczypińska, a to, co napisała, było prawdziwą wpadką polityk. Okazało się, że nie do końca w ogóle wie, po jakie środki należałoby sięgnąć.

– Jest przecież decyzja o pomocy wojska aby zapobiec ewentualnej powodzi – napisała posłanka.

Faktycznie stan Brdy podniósł się od ilości wody, która spadła z chmur. Nie było jednak mowy o powodzi. Napisał o tym nawet prezydent Chojnic. W takiej sytuacji komentarz członkini PiS został uznany za skandaliczny i nie na miejscu. W odpowiedzi na słowa Szczypińskiej wielu internautów sięgnęło po obelgi.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również