Alert RCB to nie było ostrzeżenie bez pokrycia. Trwa usuwanie skutków wczorajszych anomalii pogodowych

Alert RCB to nie było ostrzeżenie bez pokrycia. Trwa usuwanie skutków wczorajszych anomalii pogodowych Źródło: youtube.com/ FILMYFLASH2

Alert RCB, który wczorajszej nocy został wysłany do milionów Polaków okazał się sprawdzony. Nagłe powiewy wiatru, burze i opady deszczu, jakie przeszły przez Polskę były jednymi z największych od lat. Służby są w trakcie usuwania skutków tak drastycznej zmiany pogody.

Alert RCB, który wczorajszej nocy został rozesłany przez służby, mógł ocalić życie tysięcy Polaków. Komunikaty, które przestrzegały przed wychodzeniem z domu i apelowały o unikanie otwartych przestrzeni i o zabezpieczenie majątku okazały się trafione. Wiatr, który wystąpił w trakcie poprzedniej nocy, sparaliżował część polskich miast, niszcząc infrastrukturę, łamiąc drzewa i raniąc jedną osobę. Skutki wczorajszego załamania pogody są obecnie usuwane przez służby.

Alert RCB przestrzegł Polaków

O tym, jak bardzo potrzebny był alert RCB niech świadczą wydarzenia, jakie rozegrały się wczorajszej nocy w Polsce. W wielu rejonach kraju doszło do poważnych zniszczeń, a tysiące gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu. Strażacy tylko wczoraj interweniowali ponad 1150 razy, najczęściej na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Pomimo tak dużych zniszczeń, okazuje się, że dramatyczne zawahanie pogody może mieć także miejsce w trakcie dzisiejszej nocy z niedzieli i poniedziałek. O swoje bezpieczeństwo nadal nie mogą być spokojni mieszkańcy wielu regionów kraju, o czym informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMiGW przestrzega przed niebezpieczeństwem

O potencjalnym ryzyku, rządowy instytut poinformował za pomocą swojej strony internetowej. O swoje bezpieczeństwo najbardziej będą musieli się zatroszczyć mieszkańcy północnych części kraju, w których może dojść do powtórki z wczorajszej nocy.

- Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych. - apeluje IMiGW w specjalnym komunikacie skierowanym do mieszkańców Pomorza.

W mniejszym stopniu, załamanie pogody może dotknąć także mieszkańców województwa lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Peugeot 308 Sprawdź!

  1. Ogromny dramat Zenka Martyniuka. Wielu z nas przeżywa to samo
  2. Potężny rottweiler wystraszył się panicznie. Powód ścina z nóg
  3. Tak wyglądała Anna Przybylska, gdy była w wieku córki. Nieprawdopodobne podobieństwo
  4. Mąż porzucił żonę. Szybko pożałował, zbieramy szczęki z podłogi
  5. Marta Manowska się ZAKOCHAŁA! Kto zdobył serce pięknej gwiazdy TVP?
  6. Karolina Szostak pokazała bardzo odważne zdjęcie. Rozpaliła nim fanów do czerwoności!

źródło: RMF24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu