Wielu Polaków dostaje pilną wiadomość. Duże zagrożenie, trzeba uważać

Wielu Polaków dostaje pilną wiadomość. Duże zagrożenie, trzeba uważać Źródło: .

Pilny alert RCB otrzymało wielu Polaków. Z nadesłanych do nich wiadomości wynika, że pojawiło się duże zagrożenie, a sytuacja staje się z każdą chwilą coraz bardziej poważna. Osoby, które otrzymały ostrzeżenie, powinny być bardzo ostrożne.

Ważny alert RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa) nie powinien być lekceważony. W wielu regionach naszego kraju pojawiło się poważne zagrożenie, które z każdą godziną może przybierać na sile. Mieszkańcy powinni być uważni. Stosowanie się do wszelkich zaleceń w trosce o bezpieczeństwo jest bardzo ważne. 

Wielu Polaków otrzymało pilny alert RCB 

Czwartkowym popołudniem tysiące Polaków otrzymało SMS, nadesłany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, z ostrzeżeniem przed możliwym dziś w nocy gwałtownym wezbraniem rzek oraz podtopień. Panujące od kilku dni w znacznej części kraju burze, ulewne deszcze i nawałnice mogą nieść za sobą ogromne zniszczenia. Niestety, z pojawiających się wciąż prognoz pogody wynika, że nieszybko ulegnie to zmianie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ważne jest, by szczególnie w czasie deszczu, nie zbliżać się do zbiorników wodnych. Ponadto, większą ostrożność powinni zachować kierowcy, ponieważ przyczepność do jezdni będzie gorsza, a widoczność na drodze ograniczona. Przesłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wiadomości otrzymali dziś mieszkańcy powiatów województwa dolnośląskiego:

 • zgorzeleckiego,
 • lubańskiego,
 • lwóweckiego,
 • jeleniogórskiego,
 • kamiennogórskiego,
 • wałbrzyskiego,
 • kłodzkiego,
 • ząbkowickiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Pierwsze objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić

Należy wspomnieć, że panujące ostatnio burze doszczętnie zalały miasto Zgierz, o czym informowali dziś mieszkańcy, zamieszczając w mediach społecznościowych porażające zdjęcia pokrytych wodą ulic i zalanych samochodów. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj. Na czas niesprzyjających warunków atmosferycznych warto uprzątnąć z tarasów lub podwórek wszelkie drobniejsze przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr. 

Najlepsze newsy dnia:

 1. Fasolka szparagowa z bułką tartą jest ukochanym letnim daniem wielu osób. Niektórzy dodają do niej jeszcze 2 nietypowe składniki
 2. Media podają dalej tragiczną informację. Niestety, nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski, wielka strata dla świata sportu
 3. Doda nie miała litości, powiedziała wszystko o Majdanie. Zdradziła bolesne szczegóły, pozostała trauma
 4. Porażające zdjęcia z polskiego miasta. Nagła burza dokonała ogromnych szkód, ciężko uwierzyć
 5. Watykan potwierdził smutne informacje. Chodzi o Benedykta XVI
 6. Klinika onkologiczna wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Odnotowano koronawirusa u kilkunastu osób

Źródło: RCB.Gov

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News