Pomarańczowy alert objął właśnie tysiące Polaków. Sytuacja jest bardzo zła, pojawiły się oficjalne ostrzeżenia
Pikio.pl
Monika Majko - 14 Października 2020

Pomarańczowy alert objął właśnie tysiące Polaków. Sytuacja jest bardzo zła, pojawiły się oficjalne ostrzeżenia

Alert II stopnia objął tysiące Polaków, sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Specjaliści radzą, by w najbliższych godzinach zachować szczególną ostrożność, opublikowano oficjalny komunikat.

Alert objął tysiące Polaków, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat w sprawie ostrzeżenia II stopnia. Specjaliści zalecają szczególną ostrożność w najbliższych godzinach, sytuacja jest bardzo zła. Żywioł uderzył z wielką mocą, to pierwszy tej jesieni tak silny sztorm na Bałtyku.

Alert II stopnia dla mieszkańców północnej części kraju wydali specjaliści z IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował specjalny komunikat ostrzegawczy, w związku w pojawieniem się silnego wiatru w północnej części kraju specjaliści podjęli decyzje o wydaniu dla mieszkańców alertu II stopnia. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich osób, które przebywają na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Wszystkich ŚwiętychZapadła decyzja w sprawie Wszystkich Świętych. Wszyscy dowiedzieli się przez specjalny komunikat archidiecezjiCzytaj dalej

W tej chwili na Bałtyku szaleje pierwszy tak silny sztorm tegorocznej jesieni. Północno-wschodni wiatr wieje z siłą od 9 do 10 w skali Beauforta. Fale na morzu sięgają 6-7 metrów wysokości, porywistemu wiatrowi towarzyszą również okresowe opady deszczu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta przeszła na dietę24-latka ważyła 300 kg. Postanowiła zmienić swoje życie, rok później była nie do poznaniaCzytaj dalej

Na Bałtyku szaleje sztorm, silny wiatr ma utrzymać się aż do czwartku

W komunikacie IMGW można przeczytać, że "przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h z północnego-wschodu". Takie warunki pogodowe mają również wystąpić jutro, dlatego ostrzeżenie obowiązuje do końca czwartku.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro. Napłynęły doniesienia po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

2. NFZ wydał komunikat do Polaków. Nakaz ograniczenia świadczeń medycznych

3. Pomarańczowy alert objął właśnie tysiące Polaków. Sytuacja jest bardzo zła, pojawiły się oficjalne ostrzeżenia

Tzw. "pomarańczowy" alert zostaje ogłoszony, kiedy prognozuje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących spowodować duże straty materialne i zagrożenie życia. Osoby przebywające w zagrożonej strefie powinny zachować szczególną ostrożność, stosować się do poleceń służb oraz na bieżąco śledzić aktualne komunikaty pogodowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najlepsze na świecie ciasto bez pieczenia. Podajemy przepis na uwielbiany galaretkowiec
  2. Piotr Żyła skomentował obostrzenia w związku z pandemią. Jego reakcja absolutnie nas rozbroiła (FOTO)
  3. Wiadomość prezydenta Andrzeja Dudy do wszystkich Polaków. Wszystko po spotkaniu z szefem GIS
  4. Już od czwartku, po 2080 złotych "na rękę". Duża grupa Polaków dostanie pieniądze, lepiej sprawdzić
  5. MZ przekazało najgorsze wiadomości. Wkrótce Polaków czeka nieuniknione, jest potwierdzenie
  6. 12-letnie dziecko dokonało niesamowite odkrycia. Naukowcy są zachwyceni

Psychotest z liśćmiWybierz liść i poznaj swoją przyszłość. Odpowiedź zdradza, co czeka cię w najbliższym czasieCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News