Od rana wprowadzono alert pierwszego stopnia dla części Polski. Sytuacja jest poważna

Od rana wprowadzono alert pierwszego stopnia dla części Polski. Sytuacja jest poważna Źródło: Pikio.pl

Alert wydany przez ekspertów należy potraktować bardzo poważnie. Zbagatelizowanie zagrożenia może nieść ze sobą tragiczne konsekwencje. Ostrzeżeniem objęci są mieszkańcy aż dwóch województw i eksperci nie mają wątpliwości, że sytuacja stanie się tam wyjątkowa. Warto wiedzieć co zrobić, by uchronić się przed tym zjawiskiem.

Alert wydany został już wczoraj, lecz dziś wciąż jest aktualny. Ponownie pojawił się na kanałach informacyjnych instytucji, a mieszkańcy regionów wskazanych przez ekspertów muszą ponownie przygotować się na trudne warunki. Sytuacja przez cały dzień będzie wyjątkowo trudna.

IMGW wydało alert dla dwóch województw

Alert został ogłoszony dla mieszkańców dwóch zachodnich województw kraju. To właśnie tam dzisiejszy dzień będzie najtrudniejszy i konieczne jest zastosowanie się do wytycznych IMGW. Wcześniej temat ten poruszało już Ministerstwo Zdrowia, które zauważyło, że trwające obecnie upały mogą okazać się dużym zagrożeniem dla zdrowia, szczególnie osób starszych, cierpiącymi z powodu chorób krążenia oraz osób muszących pracować na zewnątrz w czasie, gdy temperatura osiąga swoje maksimum. Niestety udar cieplny, w tym jego objawy, często są bagatelizowane, a mieszkańcy województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego będą na niego dziś szczególnie narażeni. Alert wydany został ze względu na przewidywane temperatury.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zachodnia Polska wciąż zmaga się z upałami

Chociaż temperatura daje o sobie znać w całym kraju, to szczególnie wysokie wskazania pokazują temperatury na zachodzie kraju. IMGW zdecydowało się wydać alert dla mieszkańców dwóch regionów, gdyż to właśnie tam, w województwie lubuskim i dolnośląskim termometry wskażą dziś nawet 31 stopni Celsjusza. Minimalne wskazania oscylować będą wokół 29 stopni. Alert obowiązuje już od wczoraj, potrwa jednak przez cały dzień i dopiero wieczorem spodziewać się można polepszenia sytuacji. Synoptycy IMGW mają pewność co do tego, że najbliższe godziny niestety będą wyjątkowo ciężkie.

Dzisiaj grzeje: 1. Do mediów przedostały się doniesienia z „czerwonych stref” w Polsce. Co tam się dzieje?

2. Uwielbiany przez Polaków aktor "U Pana Boga w ogródku" jest ciężko chory. Zrozpaczeni fani ruszyli mu na pomoc

Pamiętajmy o nawadnianiu i unikaniu słońca

Alert IMGW w żadnym razie nie powinien zostać bagatelizowany. Wysokie temperatury są dla naszego organizmu bardzo niebezpieczne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przy tej okazji przypomina, że w upalne dni należy przede wszystkim pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy i przewiewną odzież, nie wychodzić bez powodu z domu, a jeśli jest to już konieczne to pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem UV. Dodatkowo odradza się spożywanie alkoholu, gdyż powoduje on odwodnienie organizmu, co przy wysokich temperaturach może okazać się groźne. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczna wiadomość właśnie dotarła do mediów. Tragicznie zmarł wspaniały Polak, miał 34 lata
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Dzień Dobry TVN straci swoją największą gwiazdę? Wkrótce fani mogą już jej nie zobaczyć, "szykuje rewolucję"

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News