Drugi stopień alertów dla 5 województw. Nie będzie poprawy w najbliższych dniach

Drugi stopień alertów dla 5 województw. Nie będzie poprawy w najbliższych dniach Źródło: ventusky.com

Alert 2. stopnia został wydany dla 5. województw. Część kraju musi liczyć się z brakiem poprawy w najbliższych dniach, nic nie wskazuje na to, aby Polacy wypatrywali korzystnej dla nich zmiany. Prognozy meteorologiczne IMGW nie są najlepsze.

Chociaż alert obowiązuje do końca dzisiejszego wieczora, nie wolno bagatelizować sytuacji. Może mieć to wpływ na nasze zdrowie, a także życie. Niestety, wiele osób postępuje zbyt pochopnie - warto być na bieżąco z aktualnymi ostrzeżeniami IMGW. Te sięgnęły już 2. stopnia.

IMGW wydało ostrzeżenia 2. stopnia

Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mogli czekać, wydali alerty 2. stopnia. Wszystko przez pogodową sytuację w kraju - Polacy musieli zmierzyć się z bardzo wysokimi temperaturami. Mieszkańcy 5 województw mogą zaobserwować dziś na termometrach nawet 32 kreski powyżej zera.

Ostrzeżenia 2. stopnia przed upałami dotyczą mieszkańców następujących województw: lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego oraz zachodniej części województwa śląskiego. Alert obowiązuje do 11 sierpnia do godziny 22:00. Lepiej nie wychodzić z domu lub robić to tylko w razie konieczności. Eksperci przypominają o odpowiednim nawadnianiu, kremach z filtrem oraz nakryciu głowy. Up

Wydano też alert 1. stopnia dotyczący burz z gradem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jutro temperatury nie przekroczą 30°C: najcieplej będzie w lubuskim, dolnośląskim i opolskim - 29°C, najchłodniej w województwie pomorskim - 23°C. W czwartek i piątek nadal będzie najcieplej w lubuskim, termometry wskażą tam 31°C. W weekend trzeba też przygotować się na przelotne opady. Burze pojawią się na Opolszczyźnie, a popada w lubuskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Polacy popierają kary za brak maseczek? Jest sondaż
3. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych

IMGW ostrzega dziś nie tylko przed bardzo wysokimi temperaturami, ale też przed burzami z gradem, które mają pojawić się w powiatach: sieradzkim, wieruszowskim, zduńskowolskim, łaskim, bełchatowskim, piotrkowskim, radomszczańskim, wieluńskim i pajęczańskim. Alerty 1. stopnia obowiązują w tym przypadku do godziny 21:00.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Boi się o swoje życie?

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News