Lekarze ostrzegają, łatwo pomylić ją z koronawirusem. W Polsce ten problem dotyczy milionów osób

Lekarze ostrzegają, łatwo pomylić ją z koronawirusem. W Polsce ten problem dotyczy milionów osób Źródło: Unsplash Michael Amadeus

Dla wielu osób alergia jest prawdziwym utrapieniem. Często jej objawy są podobne do tych, które towarzyszą chorobie wywoływanej przez koronawirusa. Ekspert wyjaśnił, w jaki sposób odróżnić infekcję od alergii. Warto to wiedzieć, ponieważ na tego typu przypadłości cierpi wielu Polaków.

Urokliwą wiosenną pogodę skutecznie może nam popsuć uporczywa alergia. Roślinność zaczęła już pylić, tym samym nie daje alergikom chwili wytchnienia. Niektóre objawy typowe dla uczuleń mogą przypominać te związane z chorobą, którą wywołuje koronawirus. Istnieje jednak sposób na ich odróżnienie.

Koronawirus i alergia

Już wcześniej wspominaliśmy o tym, jakie są objawy zainfekowania koronawirusem. Okazuje się, że niektóre z nich mogą świadczyć o tym, że doskwiera nam alergia. Pandemia zbiegła się w czasie z najgorszym okresem dla wszystkich alergików. W związku z tym warto wiedzieć, w jaki sposób odróżnić jedne objawy od drugich. Tym bardziej, że mogą być one bardzo do siebie zbliżone.

Jak donosi portal WP abcZdrowie, w Polsce z problemem alergii zmaga się ponad 12 milionów osób. Oznacza to, ze u znacznej części naszej populacji pojawiają się objawy takie jak stany zapalne układu oddechowego. Ponadto alergicy muszą liczyć się z możliwością wystąpienia podrażnienia skóry lub przewodu pokarmowego. Podczas rozmowy z portalem WP abcZdrowie alergolog wyjaśnił, gdzie tkwi różnica pomiędzy objawami zarażenia się koronawirusema alergią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak rozróżnić objawy?

Alergia w czasie trwania pandemii to z pewnością nie jest najlepsze połączenie. Zwłaszcza, że większość z nas jest teraz wyczulona na każdy objaw, który mógłby sugerować wystąpienie choroby, którą wywołuje koronawirus. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu uda nam się odróżnić jedną przypadłość od drugiej.

- Problemem jest to, że jesteśmy w środku sezonu pylenia brzozy, a więc pojawiają się takie objawy, jak kichanie, kaszel, świąd oczu. Oczywiście osoby, które cierpią na alergię od dłuższego czasu, są w stanie w pewnym stopniu rozpoznać te objawy u siebie. Najprostszym sposobem odróżniającym klinicznie objawy alergii wziewnej od objawów infekcji wirusowej jest brak typowych objawów jak gorączka, uczucie rozbicia, osłabienia. Tego w chorobach alergicznych nie mamy - wyjaśnił alergolog i immunolog, prof. dr hab. Marcin Moniuszko, w rozmowie z portalem WP abcZdrowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: minister wystosował pilny apel do wszystkich Polaków. Sytuacja jest fatalna

2. Łukasz Szumowski w najnowszym wywiadzie. Jego słowa nie spodobają się wielu

Z całą pewność sposób porady eksperta można uznać za bardzo pomoce. W związku z tym warto na bieżąco obserwować to, jak zachowuje się nasze ciało i jakie sygnały nam wysyła. Niektóre z objawów mogą okazać się niegroźne. Jednak takich symptomów jak wysoka gorączka nie powinniśmy bagatelizować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bill Gates ostrzega przed pandemią numer 2. Ma być groźniejsza niż koronawirus
  2. Z ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobie
  3. Państwo dopłaci nawet 1500 złotych. Trzeba spełniać jeden z dwóch warunków
  4. Piontkowski powiedział, czy uczniowie będą musieli nosić maseczki w szkole. Wiele osób złapie się za głowy
  5. Ratusz wprowadził nowy zakaz. Obowiązywać będzie co najmniej do połowy maja
  6. Zapłacił za zakupy stuzłotówką i wyszedł. Kasjerka pobladła po odkryciu prawdy o banknocie

Źródło: WP abcZdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News