Ufarbowała włosy u fryzjerki. Chwilę później wylądowała w szpitalu, jej twarz była nie do poznania

Ufarbowała włosy u fryzjerki. Chwilę później wylądowała w szpitalu, jej twarz była nie do poznania Źródło: fot. unsplash.com/Guilherme Petri

Alergia może pojawić się w każdym momencie naszego życia, nawet jeżeli wcześniej nie byliśmy na nic uczuleni. Niestety w tym wypadku pojawiła się w najgorszym możliwym momencie.

Alergia na farbę do włosów nie jest czymś niezwykle rzadkim i wiele kobiet musi się z tym zmagać. Zazwyczaj wystarczy unikać składniku, który jest za to odpowiedzialny, ale niestety niekiedy nawet to nie pomoże. W tym wypadku pojawiła się naprawdę silna reakcja alergiczna.

Nie ma nic gorszego jak problemy zdrowotne tuż przed zaplanowaną imprezą. Bez wątpienia każdy z nas miał taką sytuację w życiu, kiedy miał już w głowie obmyślony plan na cały wieczór, ale ostatecznie jego zdrowie nie pozwoliło na wyjście z domu. W tym wypadku zamiast na imprezę 24-latką musiała pójść do szpitala.

Alergia sprawiła, że wylądowała w szpitalu

Zawsze przed pofarbowaniem włosów powinno się sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na któryś z jej składników. Aby to zrobić, najlepiej posmarować kawałek swojej skóry odrobiną farby i obserwować, czy wystąpi jakaś reakcja alergiczna.

Steph O’Dell doskonale wiedziała, że jest uczulona na tak zwaną sztuczną hennę, czyli parafenylenodiaminę (PPD), która jest składnikiem wielu popularnych farb. Chcąc uniknąć pojawienia się reakcji alergicznej postanowiła udać się do specjalistki, którą oczywiście poinformowała o swoim uczuleniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fryzjerka zapewniła 24-latkę, że użyje farby bez PPD, a poza tym farba nie będzie miała kontaktu z jej skórą, ponieważ nałoży ją jedynie na końcówkach. Oczywiście 2 tygodnie przed imprezą fryzjerka zrobiła również test na skórze 24-latki i nie zaobserwowała żadnej reakcji.

Niestety już niedługo po nałożeniu farby na włosy kobiety jej alergia dała o sobie znać i głowa 24-latki zaczęła puchnąć w oczach. Pojawił się również ból, a w pewnym momencie Steph O’Dell zaczęła tracić oddech z powodu opuchlizny szyi.

Stan klientki był tak zły, że ta musiała zostać natychmiast hospitalizowana. Głowa Steph O’Dell była trzy razy większa niż normalnie, a jej oczy tak opuchły, że kobieta dosłownie nic nie widziała. Na szczęście lekarzom udało się opanować sytuację, ale mimo wszystko 24-latka musiała spędzić kolejne 5 dni w szpitalu na obserwacji. Kiedy wróciła do zdrowia, podjęła decyzję, że już nigdy nie będzie farbować włosów.

alergia fot. facebook.com

  1. Słynna polska gwiazda chciała popełnić samobójstwo. Najnowsze informacje są szokujące, fani martwią się o jej życie
  2. Córka Eleni została zamordowana w przerażający sposób. Po 25 latach gwiazda ma ważną wiadomość do jej mordercy
  3. 6,500 osób pilnie ewakuowanych! Brytyjska tama może runąć
  4. Syn po śmierci mamy sprzątał jej mieszkanie. Gdy otworzył zamrażalkę, ścięło go z nóg
  5. Niemal nikt o tym nie wie. Anna Przybylska została pochowana z kimś jeszcze
  6. Była gwiazdą polskiego "Mam talent" teraz gra w ostrych filmach dla dorosłych. Szokujące nagrania w sieci
  7. Koszmarne wieści Polsatu. 2 osoby nie żyją, tożsamość jednej z nich mrozi krew w żyłach

źródło: Popularne

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu