GIS wycofuje marynowany przysmak. Producent "zapomniał" poinformować o bardzo niebezpiecznym składniku

GIS wycofuje marynowany przysmak. Producent "zapomniał" poinformować o bardzo niebezpiecznym składniku Źródło: fot. pixabay.com/ccipeggy

GIS wycofał ze sprzedaży marynowany przysmak uwielbiany przez miliony osób. Wszystko przez jeden alergen, o którym zapomniał poinformować producent. Mógł tym zaszkodzić wielu osobom.

Alergen to prawdziwa zmora i największy wróg wszystkich alergików. To właśnie one są odpowiedzialne za reakcję naszego organizmu, chociaż w teorii dla ludzkiego ciała powinien być absolutnie obojętny. Mogą to być chociażby pyłki traw czy białko zawarte w ślinie kota lub psa. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jesteśmy uczuleni na sierść naszych pupili, a właśnie na jedno z białek w ich ślinie.

Problem się pojawia, kiedy występuje u nas alergia pokarmowa, ponieważ ta może przebiegać znacznie gwałtowniej i prowadzić nawet do wstrząsu anafilaktycznego, który jest realnym stanem zagrożenia życia. Niestety niektórzy producenci zapominają na swoich produktach ostrzec nas przed alergenami, które mogą się tam znajdować.

Silny alergen w popularnym produkcie

GIS wycofał właśnie ze sprzedaży marynowane pieczarki marki KRISTER. W tym wypadku nie chodzi o którąś z konkretnych partii czy też kończącą się datę przydatności do spożycia. Całę zamieszanie jest przez to, że producent na opakowaniu nie ostrzegł konsumentów o obecności bardzo silnego alergenu, jakim jest dwutlenek siarki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jest to niezwykle ważna informacja dla wielu klientów, ponieważ bez takiej wiedzy osoby uczulone na ten składnik mogą go spożyć, nawet o tym nie wiedząc, a to jest już bardzo niebezpieczne. Często specjalistyczna pomoc lekarska jest niezbędna, a nawet pobyt w szpitalu.

Z tego też względu GIS wycofał ten produkt z polskich sklepów, a marka pracuje nad naprawieniem swojego błędu i wznowieniu sprzedaży. Każdy, kto wie, że jest uczulony na dwutlenek siarki powinien sprawdzić, czy w jego domu przypadkiem nie ma tego produktu.

Dzisiaj grzeje: 1. W ciągu roku umarł jej mąż i miała operację mózgu, część twarzy ma sparaliżowaną. Druzgocące doniesienia o Annie Marii Wesołowskiej
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

W przeciwnym razie nawet dodany jako dodatek do dania może doprowadzić do tragedii, a przecież nasze bezpieczeństwo i zdrowie powinny być dla nas priorytetowe. Miejmy nadzieję, że ta informacja trafi do wszystkich osób, które mogą być zagrożone kontaktem z tym alergenem. Pamiętajmy, aby za każdym razem sprawdzać opakowania naszego jedzenia, bo dzięki temu możemy jeszcze skuteczniej dbać o naszą dietę.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu