Wiemy kto zastąpi Adamowicza. Decyzja zapadła

Wiemy kto zastąpi Adamowicza. Decyzja zapadła Źródło: Screenshot z youtube.com

Aleksandra Dulkiewicz współpracowała blisko z prezydentem Pawłem Adamowiczem jako jego zastępczyni ds. polityki gospodarczej. Podczas ostatnich wyborów samorządowych walczyła o reelekcję tragicznie zamordowanego w ostatnich dniach prezydenta. Teraz zastąpi go na stanowisku.

Aleksandra Dulkiewicz to osoba, o której w ostatnich godzinach jest bardzo głośno. Od pierwszych chwil po ataku na prezydenta Adamowicza to ona wspiera cały Gdańsk, a także często pokazywała się w telewizji. Dzieje się tak, ponieważ pełniąc funkcję zastępcy prezydenta komentowała całe szokujące zajście, które miało miejsce podczas finału WOŚP.

Kim jest Aleksandra Dulkiewicz?

Przede wszystkim jest gdańszczanką "z krwi i kości". Jak sama deklaruje miasto jest domem dla jej rodziny od dwóch pokoleń. Więcej możemy dowiedzieć się od samej Dulkiewicz, która opowiedziała o sobie na swojej stronie internetowej.

 - Urodziłam się w lipcu 1979 roku. Mama wspomina, że lato było upalne. Gorąco również było w głowach moich Rodziców, którzy we wrześniu stali się jednymi z pierwszych sygnatariuszy deklaracji Ruchu Młodej Polski. Rok później, w sierpniu 1980 roku, Mama woziła mnie pod stoczniową bramę. W trakcie karnawału Solidarności urodziła się moja siostra Marta. Dom Rodziców był zawsze domem otwartym, jeden z pokoi służył za salę wykładową dla uczestników tajnych kompletów, bywał przechowalnią bibuły. Zdarzały się rewizje - opowiada.

- Po zmianie ustroju oboje Rodzice zaangażowali się w tworzenie samorządności. Tato pracował przy powstawaniu sejmiku województwa gdańskiego, zaś Mama w urzędzie miejskim starała się stworzyć – i czyni to do dziś – jak najlepsze warunki do obsługi mieszkańców w ich codziennych sprawach - kontynuuje Dulkiewicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Nowa funkcja przyjęta

Mateusz Morawiecki, według początkowych nieoficjalnych doniesień tvp.info, a następnie oficjalnie powołał na tymczasowego komisarza Gdańska właśnie Aleksandrę Dulkiewicz zgodnie z art. 28f ustawy o samorządzie gminnym. Dulkiewicz przyjęła propozycję i od teraz będzie podejmować najważniejsze decyzje związane z zarządzaniem miastem.

  - Dziś otrzymałam telefon od szefa KPRM Michała Dworczyka, rozmawiałam też z wojewodą Dariuszem Drelichem, którzy zaproponowali mi funkcję komisarza, ja tę funkcję przyjęłam - komentuje na konferencji prasowej.

Wszystko to ma mieć miejsce dopóki mieszkańcy nie wybiorą nowego prezydenta. Według prawa premier jest zobowiązany niezwłocznie do ogłoszenia wyborów samorządowych, aby mieszkańcy mogli wyłonić nowego, stałego następcę. Musi odbyć się to w czasie do 90 dni od daty wystąpienia szczególnego wypadku, a takim właśnie jest brutalne zamordowanie Pawła Adamowicza. Oznacza to, że data wyborów najpóźniej może mieć miejsce 14 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Katarzyny Dowbor ma dwójkę dzieci. Kim są i co robią w życiu?
  2. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
  3. Jest nieoficjalna data pogrzebu Adamowicza! To dzień żałoby narodowej
  4. Po śmierci Adamowicza te słowa są jak złoto. Andrzej Lepper ostrzegał przed laty
  5. Koniec pobłażania dla Pawłowicz! Prawa ręka Kaczyńskiego nie ma litości

 

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News