Granice ohydy przekroczone? Wyszkowski o Dulkiewicz: "Nie wie nawet, kto jest ojcem jej córki"

Granice ohydy przekroczone? Wyszkowski o Dulkiewicz: "Nie wie nawet, kto jest ojcem jej córki" Źródło: YouTube/ Tomasz Lis.

Aleksandra Dulkiewicz jest bardzo mocno krytykowana za program obchodów upamiętniających rocznicę wybuchu II wojny światowej. W wyjątkowo ostrych słowach zaatakował ją opozycjonista czasów PRL, Krzysztof Wyszkowski. Te słowa nie miały wiele wspólnego z merytoryczną dyskusją.

Aleksandra Dulkiewicz nie należy do ulubionych polityków prawicowego środowiska. Inicjatywy jej i władz gdańska zwykle spotykają się z krytyczną reakcją. Przykładem może być kontrowersyjny materiał TVP, który zarzucił pani prezydent i władzom miasta "gloryfikację nazistowskiej karty w historii" Gdańska oraz antypolską postawę. Oliwy do ognia dolał program obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, który wywołał ogromne oburzenie na prawicy.

Aleksandra Dulkiewicz ostro krytykowana. Mocne słowa Wyszkowskiego

Krytykę wywołała treść programu, która zapowiadała "marsz życia, czyli radosny pochód" oraz "koncert, tańce i wspólne świętowanie". W obchodach wziąć mają udział delegacje z Niemiec i Izraela. 

- W zgodzie budować przyszłość - takie przesłanie pojednania, w imię dobrosąsiedzkich relacji, szukania tego, co łączy, a nie tego, co dzieli - popłynie z Gdańska w 80 rocznicę wybuchu II wojny 1 września, przyjedzie kilkuset Polaków, Niemców, Żydów - tłumaczyła Aleksandra Dulkiewicz.

Te słowa nie przekonały środowisk prawicowych. 

- Gdańskie obchody 1 września a la Aleksandra Dulkiewicz to dobry przykład "kiczu pojednania" i wskazówka jaki typ imprez organizowałoby Muzeum II wojny światowej, gdyby nie zmieniono kierownictwa - komentował sprawę publicysta Piotr Semka.

Ta wypowiedź zachowuje przynajmniej minimalne cechy dyskusji, w przeciwieństwie do mocnego personalnego ataku, na jaki zdecydował się Krzysztof Wyszkowski.

Były opozycjonista o pani prezydent. "Nie wie, kto jest ojcem jej córki"

Krzysztof Wyszkowski to opozycjonista z czasów PRL, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jana Olszewskiego. Od 2016 jest członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Zdecydowanie nie ukrywa swoich sympatii politycznych - bliżej mu do obozu rządowego. Widać to po bezpardonowej wypowiedzi, jakiego udzielił za pośrednictwem Twittera:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki, więc nic dziwnego, że do swoich bezecnych szaleństw na rocznicę wojny wybrała niemieckiego oszusta i żydowskiego aferzystę. Gdańszczanie - obudźcie się i odeślijcie tę tuskoidową bandę antypolaków do domu wariatów! - napisał w poście.

W piątek rano Krzysztof Wyszkowski zreflektował się, że jego słowa mogą stanowić przekroczenie kolejnej granicy w polskiej dyskusji politycznej. Od dłuższego czasu obserwujemy brak zahamowań w atakach na politycznych rywali. 

- Moje wczorajsze wpisy o prezydent Dulkiewicz były zbyt agresywne - przepraszam - napisał Wyszkowski. 

Pozostaje mieć nadzieję, że przy następnej okazji polemika będzie polegać na wymianie sensownych argumentów, a nie personalnych, ohydnych atakach.

Źródło: Screen/ Polityczek

ZOBACZ TAKŻE:

  1.  Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Elżbietę Zającównę uwielbiały miliony. Aktorka zniknęła, okazuje się, że jest nieuleczalnie chora
  4. Jak Michał Szpak mógł zrobić coś takiego Margaret? Wyciekły nieznane kulisy nagrywanych właśnie odcinków "The Voice of Poland"
  5. Żona Sławomira zapamięta te słowa do końca życia. Mąż zdradził co myśli o jej urodzie
  6. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News