Uwielbiany polski aktor potrzebuje pilnej pomocy. Tragiczna sytuacja, opiekuje się nim niepełnosprawny, prawie niewidomy syn

Uwielbiany polski aktor potrzebuje pilnej pomocy. Tragiczna sytuacja, opiekuje się nim niepełnosprawny, prawie niewidomy syn Źródło: East News Damian Klamka

Aleksander Skowroński, aktor związany z trójmiejskimi teatrami, potrzebuje pilnej pomocy. Sytuacja jest naprawdę poważna. 84-latkiem opiekuje się niepełnosprawny, prawie niewidomy syn. Środowisko aktorskie robi wszystko, by polepszyć byt byłego gwiazdora. Nie ma chwili do stracenia. Rzeczywistość Aleksandra Skowrońskiego i jego rodziny jest przytłaczająca.

Aleksander Skowroński, uwielbiany polski aktor, jest ciężko chory. Dolegliwości zdrowotne nie są jednak jedynym z jego problemów. Adam Nalepa, dyrektor sopockiego teatru Boto, poinformował, że sytuacja życiowa emerytowanego gwiazdora jest naprawdę tragiczna. Brakuje pieniędzy na pokrycie podstawowych wydatków. Aktor znany z kultowej produkcji "U Pana Boga w ogródku" potrzebuje natychmiastowej pomocy. Nie ma nawet na chleb. To niejedyne tragiczne informacje, które opublikowano we wtorek.

Aleksander Skowroński potrzebuje pilnej pomocy

- Aleksander Skowroński po śmierci żony (kilka lat temu), stara się prowadzić gospodarstwo domowe razem ze swoim niepełnosprawnym, 45-letnim synem. Podeszły wiek i liczne schorzenia - między innymi choroba serca, problemy z oddychaniem, cukrzyca i niesprawne biodro, doprowadziły do całkowitego zaniedbania wielu podstawowych sfer codziennego życia - napisano na stronie zbiórki, założonej przez Adama Nalepę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aleksander Skowroński mieszka w mieszkaniu komunalnym, które nie jest dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych mężczyzn. W toalecie nie ma prysznica, a starodawna kuchnia stwarza zagrożenie dla zdrowia. Stare łóżka uniemożliwiają z kolei samodzielne wstawanie. Z braku środków finansowych od dawna nie wykonywano żadnych prac naprawczych, a warunki higieniczne są katastrofalne. Aktor i jego niepełnosprawny syn mają wiele zaległości w płatnościach za czynsz i media. Żeby odpracować dług, prawie niewidomy mężczyzna sprząta ulice. Związek Artystów Scen Polskich poprosił środowiska artystyczne o pomoc finansową, która mogłaby umożliwić renowację lokalu mieszkalnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas

2. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia

3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Możliwości instytucjonalne Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie są ograniczone. Urzędnicy nie są w stanie zagwarantować długofalowej pomocy dla 84-letniego aktora i jego niepełnosprawnego syna. Celem Adama Nalepy jest nie tylko remont. Chciałby również spłacić dług rodziny, by zapewnić jej nowy start. Aleksander Skowroński porusza się obecnie na wózku inwalidzkim, dlatego nie jest w stanie w występować na trójmiejskich scenach teatralnych. Internauci nie pozostali jednak obojętni. Szybko osiągnięto cel zbiórki. Obecnie Związek Artystów Scen Polskich zebrał 83 868 złotych na pomoc 84-latkowi. Adam Nalepa wyznał, że jest poruszony błyskawiczną reakcją na opublikowany apel.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka odbił się wielkim echem. Teraz milczenie przerwał ksiądz, niebywałe
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News