Ochroniarz prezydenta ujawnia przerażajace informacje. Chodzi o zamach na Kwaśniewskiego

Ochroniarz prezydenta ujawnia przerażajace informacje. Chodzi o zamach na Kwaśniewskiego Źródło: fot. flickrl.com

Aleksander Kwaśniewski ma wielu zwolenników, którzy miło wspomina jego kadencje. Jednak jest równie dużo osób, które do dzisiaj krytykują go jako polskiego polityka i prezydenta. Teraz jeden z jego ochroniarzy wyjawił prawdę o zamachu na niego.

Każdy polityk, który odnosi sukcesy i często udziela się publicznie, naraża się na atak. W takim wypadku niezbędnym staje się posiadanie ochroniarzy, którzy zadbają o jego bezpieczeństwo i życie. Gościem programu Skandaliści był Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta i szef ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W wywiadzie wyjawił, jak naprawdę wygląda praca ochrony głowy naszego państwa i skrytykował aktualnych ochroniarzy naszych polityków.

Aleksander Kwaśniewski: prawda o zamachu na prezydenta

Wszyscy wiedzą, że nie da się dogodzić każdemu. Tyczy się to również polityki, która szczególnie wywołuje duże emocje, jeżeli działania rządu nie pokrywają się z naszym zdaniem i poglądami. Czasami dochodzi wręcz do tego, że osoba poddana takiej ciągłej frustracji decyduje się na przeprowadzenie ataku na polityka. Zazwyczaj kończy się na obrzuceniu go jajkami, czy innymi produktami. Jednak niektórzy idą o krok dalej i decydują się na zamach. - Życie prezydenta było zagrożone. Mam na to dokumenty. Byliśmy przekonani, policja także, że szykuje się zamach - mówił Dziewulski. Cała ta sytuacja miała miejsce w Katowicach podczas kampanii wyborczej, w której uczestniczył Aleksander Kwaśniewski. Na szczęście nie doszło do bezpośredniego zagrożenia życia prezydenta, jednak sytuacja byłą bardzo poważna, a atmosfera napięta niczym struna. - Dostaliśmy ostrą informację, że będzie źle. Piekielna sytuacja - dodaje. - Czekało parę osób na nas i ktoś usilnie zabiegał, żeby złożyć pod pomnikiem kwiaty. Ja mówię: "nie, stop, tam nie pojedziemy". Prezydent należał do tej grupy ludzi, która akceptuje sytuacje, z których wynika, że ktoś bardzo o niego dba - wspomina były ochroniarz prezydenta.

Kiedy prezydentem był Aleksander Kwaśniewski?

Kwaśniewski funkcję prezydenta naszego kraju objął po Lechu Wałęsie. Swoją prezydenturę rozpoczął 23 grudnia 1995 roku do 23 grudnia 2005. Kolejnym prezydentem był Lech Kaczyński.  1. To oficjalne. Morawiecki wbił gwóźdź do trumny Dudy
  2. Twoja emerytura może wynosić 5 groszy. Te zmiany przerażają
  3. Była minister PiS prześladowana przez państwo? Ujawnia szokujące fakty
źródło: polsatnews.pl
Następny artykuł