kwaśniewski
Fot. YouTube/ publicystykatvp
Mikołaj Pilecki - 15 Listopada 2018

Kwaśniewski ujawnił tajny plan Tuska! Trzęsienie ziemi w polskiej polityce

Aleksander Kwaśniewski, goszcząc w TVN24, ujawnił plan Donald Tuska na najbliższe lata. Zdaniem byłego prezydenta dla Przewodniczącego Rady Europejskiej nie ma już odwrotu i musi spełnić oczekiwania polskich wyborców. Te słowa wywołały prawdziwą burzę.

Aleksander Kwaśniewski, choć już dawno nie uczestniczy w polityce, pozostaje wiarygodnym ekspertem w tej kwestii. Prezydent RP z dziesięcioletnim stażem pozostaje blisko liczących się w kraju działaczy i ma bardzo dobre rozeznanie w bieżącej sytuacji. Nic dziwnego więc, że zapytano go dziś o kwestię powrotu do kraju Donalda Tuska i tego, czy dawny szef rządu RP postanowi znów zawalczyć w nim o władzę. Swoją wypowiedzią Kwaśniewski nie pozostawił żadnych wątpliwości. Prezydent zdradził tajny plan Tuska, który jego zdaniem musi wprowadzić w życie, by uniknąć kompromitacji. Już niedługo ważyć się będą dalsze losy jego wielkiej kariery.

Tusk powoli wraca do Polski

Na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi do opinii publicznej dotarło, że Donald Tusk kończy niedługo swoją drugą kadencję na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej i zgodnie z prawem nie ma możliwości ubiegania się o reelekcję. Powstało wówczas wiele plotek na temat jego możliwego powrotu do Polski i ponownego wejścia na jej scenę polityczną. Mówiono, że Tusk powróci w roli kandydata na prezydenta, że znów przejmie PO, założy własną partię, wystartuje do PE czy utworzy własną listę w wyborach samorządowych. O ile wiadomości te okazały się jedynie wesołymi spekulacjami, to z pewnością wyrażały odczucia wielu Polaków.   Dążenie do powrócenia nad Wisłę Tusk wyraził także swoim bardzo medialnym przyjazdem do Warszawy z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były premier udzielił kilku głośnych wywiadów, a w Łodzi podczas Igrzysk Wolności naprawdę mocno skarcił rząd PiS.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Polacy w Niemczech Featured 1Polacy w Niemczech zaginęli bez śladu. Poznajesz ich? Możesz pomócCzytaj dalej

Aleksander Kwaśniewski ujawnia tajny plan Tuska

Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego po jego ostrych wypowiedziach w stosunku do rządu i głośnej krytyce kierunku, jaki obrała pod jego sterami Polska, Tusk musi wrócić i spróbować przejąć władzę w kraju. Inaczej zawiódłby oczekiwania, które wzbudził w Polakach. W przeciwnym wypadku może pogrzebać swój dorobek. - Tusk nie sonduje, Tusk podjął decyzję. Tusk wraca do polskiej polityki po prostu. Chyba nie zostawia szczególnych złudzeń. Oczywiście on nie musi dzisiaj decydować. Będzie czas na decyzje. Wiele będzie zależało od wyników wyborów parlamentarnych [...] Tusk w jakimś sensie tą aktywnością sam sobie buduje pułapkę, dlatego że wzbudza duże oczekiwania społeczne i jak te oczekiwania będą naprawdę bardzo wysokie, to trudno będzie powiedzieć: "nie, ja jednak się rozmyśliłem, nie chcę, cofam się" - powiedział w "Faktach po Faktach" Aleksander Kwaśniewski.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jak książę Karol traktuje wnuczęta? Syn ma do niego prawdziwy żal
  2. Cała Polska mówi o skandalu w TVN! Kuriozalne reakcje
  3. Ziobro wpadł po same uszy! Jest zamieszany w ogromną aferę, która obali PiS?
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
ZAMIANA
KaczyńskaMarta Kaczyńska wobec życiowego przełomu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: tvn24.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News