Czarna wizja Kwaśniewskiego na 2019 rok. Nie zapowiada się dobrze

Czarna wizja Kwaśniewskiego na 2019 rok. Nie zapowiada się dobrze Źródło: fot. wikipedia.org

Aleksander Kwaśniewski podczas wywiadu dla TOK FM podzielił się z nami swoimi przemyśleniami dotyczącymi roku 2019. Nie da się ukryć, że jest to czarna wizja nie tylko dla naszego kraju.

Aleksander Kwaśniewski jako były prezydent Polski oceniany jest przez wiele osób na różne sposoby. Niektórzy widzą w nim wspaniałego polityka, natomiast inni krytykują, nie szczędząc często bardzo mocnych słów. Teraz Kwaśniewski przedstawił swoją wizję na to, jak będzie wyglądał aktualny rok w kwestii Unii Europejskiej. Były prezydent nie ukrywa, że będzie to bardzo trudny okres dla całej wspólnoty.

Aleksander Kwaśniewski nie kryje swoich obaw

Kontakty Polski z Unią Europejską od dawna nie były tak napięte. Nie da się ukryć, że duży wpływ na to miały reformy wprowadzone przez rząd PiS. Zwłaszcza te dotyczące reformy sądownictwa spotkały się z bardzo negatywnym odbiorem, jeżeli chodzi o wspólnotę europejską. Kwaśniewski w swojej wypowiedzi zaznacza, że aktualny rok będzie bardzo trudny dla UE. Po pierwsze sprawa dotycząca brexitu cały czas nie została rozwiązana, a według byłego prezydenta odejście Wielkiej Brytanii jest problematyczne nie tylko dla tego państwa, ale i dla całej wspólnoty. - To wszystko jest niedobre zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i dla samej Wspólnoty. Brytyjczycy sprowadzili sobie na głowę ogromny kłopot - mówił Aleksander Kwaśniewski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dodatkowo również Niemcy będą w tym roku borykać się z bardzo poważnymi problemami wewnętrznymi. Według niego Angela Merkel znajdzie się pod bardzo dużą presją, aby zrezygnowała ze stanowiska kanclerza. W takiej sytuacji nasz zachodni sąsiad będzie znacznie bardziej pochłonięty swoją własną sytuacją niż UE. - Kanclerz Merkel, po tym, jak przestała szefować swojej partii, będzie pod presją tych, którzy oczekują, by ustąpiła z funkcji szefowej rządu. Niemcy mogą być bardziej zajęte swoją sytuacją wewnętrzną niż tym, co się dzieje w Unii - dodaje były prezydent. Nie da się kryć, że w jego słowach jest wiele prawdy. Trzeba też pamiętać, że w tym roku czekają nas też wybory do Europarlamentu, które mogą jeszcze dużo namieszać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wassermann po przegranej zniknęła. Wróciła z hukiem, mówi o niej cała Polska
  2. Agnieszka Kaczorowska jest w ciąży! Widać brzuszek! [ZDJĘCIE]
  3. Polacy nie mają dla niego żadnej litości! Morawiecki w centrum OGROMNEJ afery
  4. Gdzie mieszka Kuba Wojewódzki? Gwiazdor ma piękne apartamenty
  5. Była przyjaciółka Kaczyńskiego rozjeżdża PiS. Burza po wywiadzie w TVN
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News