Kwaśniewski nie wytrzymał! Wpadł w szał po tym, co zrobił PiS

Kwaśniewski nie wytrzymał! Wpadł w szał po tym, co zrobił PiS Źródło: Fot. Flickr/Piotr Drabik

Aleksander Kwaśniewski bardzo rzadko wypowiada się na bieżące tematy polityczne. Tym razem były prezydent zdecydował się jednak zabrać głos w debacie na temat nowej konstytucji. Jego opinia na ten kontrowersyjny temat obiega właśnie wszystkie krajowe media.

Kwaśniewski pełnił funkcję prezydenta od 1995 do 2005 roku. W czasie jego kadencji uchwalono więc ustawę zasadniczą, która obowiązuje w Polsce do dziś.

Aleksander Kwaśniewski ostro o odważnych poczynaniach PiS

Była głowa państwa zamierza więc bronić politycznego dzieła, za którego powstanie oraz wcielenie w życie jest częściowo odpowiedzialna. Kwaśniewskiemu nie podoba się pomysł wprowadzenia nowej konstytucji, której stworzenie jest według polityków Prawa i Sprawiedliwości prawdziwą koniecznością. - Konstytucji nie obroni się przed rewolucją, przed prawniczymi barbarzyńcami. W ustawie zasadniczej jest odpowiedzialność konstytucyjna, Trybunał Konstytucyjny, a nowa władza robiła wszystko, żeby te przepisy obejść lub nagiąć - wyznał niezwykle szczerze były prezydent w rozmowie z mediami.

Obawy Kwaśniewskiego względem kontrowersyjnych zmian

- Ustawa zasadnicza traktowana jest przez rządzących instrumentalnie - dodał także gorzko Kwaśniewski, wywołując ogromne emocje wśród obywateli popierających różne opcje polityczne. Poza tym były prezydent powiedział, że jego zdaniem nowa konstytucja może okazać się ogromnym zagrożeniem dla polskiej demokracji. Zaznaczył bowiem, iż będzie ona ograniczała wolności oraz prawa obywateli, które do tej pory były dla nich wartością oczywistą i niezmiennie pożądaną. Opinia publiczna podzieliła się oczywiście w reakcjach na słowa Kwaśniewskiego. Odpowiedź internautów w znacznej mierze uzależniona była od ich przekonań politycznych, jednak wśród wszystkich, w równej mierze, komentarz byłego prezydenta wywołał ogromne emocje. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News