Aleksander Kwaśniewski przekazał smutne informacje
Screen "Newsroom" WP
Monika Majko - 16 Grudnia 2020

Aleksander Kwaśniewski przekazał informacje o śmierci, rodzina w żałobie. Wyjątkowo smutne święta

Aleksander Kwaśniewski nie ukrywał smutku, tegoroczne święta Bożego narodzenia w rodzinie byłego prezydenta Polski będą szczególnie ponure. Polityk poinformował o śmierci, jego bliscy są pogrążeni w głębokiej żałobie.

Aleksander Kwaśniewski pojawił się jako gość w programie "Newsroom" portalu wp.pl. Były prezydent Polski zdradził, że w tym roku święta będą dla jego najbliższych wyjątkowo smutnym czasem. Rodzina polityka niedawno przeżyła bolesną stratę - zmarł mąż ukochanej siostry polityka, w dodatku Wigilia i Boże Narodzenie odbędą się w wyjątkowo skromnym gronie.

Aleksander Kwaśniewski nie krył smutku

Były prezydent Polski był gościem programu "Newsroom", w którym opowiedział o swoich świątecznych planach. W tym roku polityk dostosował się do obowiązujących restrykcji i zapowiedział, że święta wraz z żoną spędzą u jego siostry w Szwajcarii.

Choć przedstawiciele obecnego rządu już od kilku tygodni apelują o powstrzymanie się od podróży w okresie świąt Bożego Narodzenia, Aleksander Kwaśniewski nie mógł zostawić swojej siostry, która w tym roku przeżyła śmierć swojego męża.

- Pierwszy raz święta spędzimy w bardzo małym gronie w górach w Szwajcarii. Tam jest moja siostra, w tym roku zmarł jej mąż - poinformował polityk.

Rząd chce wprowadzić nowy, ostry zakaz, wicepremier ujawnia. Dotknie miliony Polaków, plany są bardzo konkretneRząd chce wprowadzić nowy, ostry zakaz, wicepremier ujawnia. Dotknie miliony Polaków, plany są bardzo konkretneCzytaj dalej

Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że w czasie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, on i jego żona nie planują spotkań z córką i zięciem, a także innymi młodymi osobami. Na koniec polityk życzył wszystkim Polakom zdrowia.

- Święta spędzimy w gronie: żona, moja siostra, ja, czyli we troje, jako reprezentanci tego samego pokolenia - wyznał były prezydent Polski.

O pozostanie w swoich domach w czasie świąt Bożego Narodzenia apelował do Polaków m.in. premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że ograniczenie przemieszczania się jest kluczowe dla losów dalszej walki z pandemią koronawirusa.

- Apeluję, by pozostać w Święta Bożego Narodzenia w domu, a trzy tygodnie po Świętach wykorzystać na dobrowolną narodową kwarantannę. To ważne, by jak najmniej się przemieszczać - mówił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami "Interii".

- W czasie takich wielopokoleniowych rodzinnych spotkań młodzi zarażają starszych, wśród których COVID zbiera śmiertelne żniwo - tłumaczył szef rządu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myślenia17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myśleniaCzytaj dalej

Źródło: WP/Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News