Kwaśniewski zdradził na kogo odda głos. Nikt z SLD

Kwaśniewski zdradził na kogo odda głos. Nikt z SLD Źródło: Screen/Youtube/ Onet News

Aleksander Kwaśniewski nie zamierza głosować na kandydata SLD. Były prezydent, który przez całą swoją karierę polityczną związany był z tą partią, zdecydował się na przedstawiciela innego ugrupowania. Wytłumaczył swoją decyzję podczas przemówienia.

Aleksander Kwaśniewski zabrał głos w sprawie zbliżających się wyborów parlamentarnych. Były prezydent zdradził, na kogo zamierza zagłosować 13 października. Wiele osób być może zaskoczy fakt, że nie zdecydował się wesprzeć żadnego kandydata SLD. 

Aleksander Kwaśniewski mówi o polskiej lewicy 

Aleksander Kwaśniewski podczas konwencji wyborczej lewicy w Katowicach podzielił się swoimi przemyśleniami na temat zbliżających się wyborów. Podsumował między innymi działalność polskiej sceny politycznej.

Jednocześnie zdecydował się zdradzić, który z kandydatów może liczyć na jego głos 13 października. Były prezydent wcale nie stawia na reprezentanta SLD, co może zaskoczyć wielu Polaków. W końcu cała kariera polityczna Kwaśniewskiego skupiona była wokół tego ugrupowania. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Decyzja Kwaśniewskiego

Aleksander Kwaśniewski podczas swojego przemówienia w Katowicach postanowił wyrazić swoją opinię na temat polskich środowisk lewicowych. Przypomniał, co powinno być dla polityków reprezentujących ten nurt najważniejsze i czym muszą się kierować. 

- Jesteśmy środowiskiem, które wie, że kompromis to dowód siły, a nie słabości. Tylko poprzez cierpliwy dialog można osiągać wielkie sukcesy - brzmiały jego słowa. 

Odniósł się również do trzech pokoleń lewicy, które wspólnie stworzyły listę przedstawicieli SLD, Wiosny i Partii Razem. Były prezydent zdradził także na kogo zamierza oddać swój głos. Przyznał, że wcześniej nie spodziewał się, że podejmie taką decyzję. 

Polityk nie zamierza bowiem głosować na nikogo z SLD. Według niego najodpowiedniejszych kandydatem jest Adrian Zandberg. To właśnie reprezentant Partii Razem dostanie głos Aleksandra Kwaśniewskiego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu

Były prezydent jednocześnie przypomniał o tym, że politycy powinni stać na straży konstytucji i bronić jej ze wszystkich sił. Zaskakująca decyzja związana z głosowaniem na Zandberga według niektórych jest sygnałem ogromnych zmian, jakie zachodzą w środowiskach lewicowych. Wreszcie w naszym kraju rodzi się nowa lewica złożona z młodych i dynamicznych działaczy, którzy chcą przeciwstawić się partii rządzącej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skażone mięso wycofywane w pośpiechu. 5 ofiar śmiertelnych
  2. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

Źródło: TOK FM

 

Następny artykuł