Romaszewskiej puściły nerwy. O Kwaśniewskim: "Mały, paskudny człowiek"

Romaszewskiej puściły nerwy. O Kwaśniewskim: "Mały, paskudny człowiek" Źródło: Wikimedia Commons/Piotr Drabik

Aleksander Kwaśniewski jest obecnie głównie nadwornym komentatorem sytuacji politycznej w Polsce. Były prezydent zwykle zapraszany jest do różnego rodzaju programów publicystycznych. Nie każdemu jednak jego wypowiedzi się podobają. Ostatnio oberwało mu się od Zofii Romaszewskiej.

Aleksander Kwaśniewski po zakończeniu swojej kariery politycznej jest komentatorem życia politycznego w Polsce. Różnego rodzaju programy publicystyczne zapraszają go jako eksperta w sprawach politycznych. Były prezydent miał ostatnio okazję wystąpić podczas obchodów związanych z rocznicą historycznych wyborów 4 czerwca 1989 roku. Jego wypowiedź nie spodobała się Zofii Romaszewskiej. 

Aleksander Kwaśniewski przemawia

Aleksander Kwaśniewski zakończył swoją polityczną karierę już jakiś czas temu, ale nadal często udziela się w mediach jako komentator sytuacji politycznej w Polsce. 

Nie każdemu jednak jego wypowiedzi się podobają. Były prezydent ma również grono przeciwników, którzy go krytykują. Do tego grona dołączyła Zofia Romaszewska.  Związane jest to z przemówieniem Aleksandra Kwaśniewskiego podczas debaty "30 lat polskiej demokracji. Forum Obywatelskie".

Romaszewskiej puściły nerwy

Debata odbyła się we wtorek w związku z obchodami rocznicy historycznych czerwcowych wyborów z roku 1989. Aleksander Kwaśniewski miał okazję przemawiać tuż po odczytaniu przez Zofię Romaszewską, doradczynię Andrzeja Dudy, listu prezydenta. 

- Z mojej praktyki prezydenckiej wynika, że często listy prezydentów są bardzo pięknie napisane. Dobrze byłoby, żeby jeszcze prezydenci te listy przeczytali i wdrożyli w życie - komentował poprzednie wystąpienie.

Aleksander Kwaśniewski zasugerował, że Andrzej Duda nie napisał tych słów, a co więcej, nawet ich wcześniej nie przeczytał. Są to dosyć poważne insynuacje. Nic więc dziwnego, że oburzyły one Zofię Romaszewską. 

Do słów byłego prezydenta doradczyni Andrzeja Dudy, odniosła się w rozmowie z PAP. Przede wszystkim zapewniła, że jej przełożony zna doskonale treść odczytanego przez nią listu. Skrytykowała również Kwaśniewskiego, nazywając go małym paskudnym człowiekiem, który niepotrzebnie wbija szpile w obecną władzę, która według niej jest uczciwa i porządna. Zofia Romaszewska twierdzi również, że tego typu wypowiedzi podczas takich uroczystości są zwyczajnie nie na miejscu. Apeluje do Aleksandra Kwaśniewskiego, ale także do wszystkich polityków, aby odnosili się do siebie z życzliwością. Według niej wszystkim byłoby wtedy łatwiej.

Być może doradczyni Andrzeja Dudy poczuła się dotknięta słowami byłego prezydenta i prawdopodobnie dlatego postanowiła zdecydowanie odpowiedzieć na zarzuty Kwaśniewskiego. Wygląda na to, że obchody rocznicy historycznych wyborów czerwcowych z roku 1989 roku często prowokują polityków do rozpoczynania kolejnych sporów. 

ZOBACZ TAKŻE

    1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
    2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
    3. Socha poznała męża jako szesnastolatka. Dzisiaj może być dumny, gwiazda pochwaliła się największym szczęściem (zdjęcie)
    4. Ola Kwaśniewska jest najszczęśliwszą kobietą pod słońcem. Wiemy dlaczego
    5. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz

 

Źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu