Władysław Frasyniuk w ostatnich miesiącach aktywnie udzielał się podczas różnego rodzaju protestów i demonstracji przeciwko rządom PiS. W wywiadzie dla Moniki Olejnik, emitowanym na antenie TVN, dawny przewodniczący Unii Wolności nie omieszkał skomentować poczynań obozu rządzącego. Frasyniuk zdradził również, co Lech Kaczyński powiedział mu kiedyś o swoim bracie, Jarosławie. 

Będący gościem „Kropki nad i” Władysław Frasyniuk stwierdził, że on i jego koledzy zachowali życzliwe wspomnienia związane z Lechem Kaczyńskim. Zupełnie inaczej traktują jednak jego brata.

– W moim środowisku Leszek Kaczyński nadal budzi sympatię. Dlatego nie wolno porównywać go z Jarosławem. Kiedyś spytałem Leszka, co myśli o swoim bracie. Odpowiedział, że Jarek to jest koryfeusz, to zwierzę polityczne – opowiadał opozycjonista.

Na pytanie Olejnik o to, co sam Frasyniuk sądzi o prezesie PiS, jej gość odpowiedział szczerze i bez ogródek.

Jarosław Kaczyński jest starszym, zgorzkniałym panem, który odreagowuje wszystkie niepowodzenia i urazy. Ale po jego stronie, nikt nie jest mu w stanie podskoczyć – stwierdził z niechęcią Frasyniuk.

Przewodniczący nieistniejącej już Unii Wolności wyraził również rozczarowanie postawą opozycji. Jego zdaniem nie robi ona wystarczająco dużo, aby uratować „zdewastowane państwo”. Frasyniuk skrytykował strategię PO i Nowoczesnej, które według niego nie oferują niczego poza byciem „anty PiS”. Dostało się również Grzegorzowi Schetynie, będącego według Frasyniuka „słabym szefem” Platformy Obywatelskiej.

Źródło: wp.pl

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

...

Zobacz również