Ale SPRYCIARZ! Kaczyński wymyślił jak uniknąć Tuska 11 listopada

Ale SPRYCIARZ! Kaczyński wymyślił jak uniknąć Tuska 11 listopada Źródło: fot. wikimedia.org

Jutro obchodzić będziemy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Z tej okazji Andrzej Duda zaprosił do wspólnego świętowania m.in. Donalda Tuska, który zaproszenie przyjął. Jak można się domyślić, Jarosław Kaczyński wcale nie ma ochoty spotykać się z jednym ze swoich największych wrogów.

Do Warszawy zaproszeni zostali wszyscy prezydenci i premierzy III Rzeczpospolitej, m.in. Leszek Miller, Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa oraz Donald Tusk. Większości z nich nie cierpi Jarosław Kaczyński, który z racji tego, że również był szefem rządu, także otrzymał zaproszenie od Dudy. Prezes PiS znalazł jednak sposób, by wątpliwej dla niego przyjemności spotkania swoich politycznych wrogów uniknąć.

Konkurencyjne obchody

Choć Narodowe Święto Niepodległości jest jutro, Jarosław Kaczyński wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza złożył już dziś. Wszystko dlatego, że jutro wybierze się do Krakowa, gdzie odzyskanie niepodległości naszego kraju świętuje już od kilku lat jego partia. Dzisiaj natomiast - przy okazji kolejnej miesięcznicy -połączy dwie okazje w jedną i tradycyjny wiec smoleński zamieniony zostanie na Społeczne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Jutrzejszą nieobecność Kaczyńskiego w stolicy usprawiedliwiła już rzecznik PiS Beata Mazurek. - Od lat Jarosław Kaczyński wraz z kierownictwem PiS i parlamentarzystami święto 11 listopada obchodzi w Krakowie. Tak też będzie i jutro - napisała na Twitterze.

Krakowska tradycja PiS

Kierownictwo partii na czele z Kaczyńskim Narodowe Święto Niepodległości w Krakowie obchodzi już od 2013 roku. Podczas jego trwania odwiedzą groby Józefa Piłsudskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich. Tradycja ta zapoczątkowana została chęcią odcięcia się zarówno od środowisk narodowych związanych z Marszem Niepodległości, jak i prezydenckich (wówczas głową państwa był Bronisław Komorowski), które w owym czasie także organizowały swoje własne obchody. Jak widać nawet w tak ważnym dla polskiej historii dniu, politycy nie potrafią się zjednoczyć, by świętować odzyskanie przez państwo, o które się kłócą, niepodległości. źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News