Ależ przeciek! Sensacyjne informacje ws. NOWEJ partii, która zatrzęsie Polską

Ależ przeciek! Sensacyjne informacje ws. NOWEJ partii, która zatrzęsie Polską Źródło: fot. Instagram.com/robertbiedron

Robert Biedroń był już powodem nie jednego szoku na polskiej scenie politycznej. Kontrowersyjny, lecz bardzo popularny polityk z sukcesami marzy o powrocie na pierwsze strony gazet i przewodzeniu opozycji w walce z rosnącą w siłę prawicą. Czy prezydent Słupska założy nową partię?

Jeden z najbardziej znanych i medialnych posłów Twojego Ruchu od niemal czterech lat zasiada na fotelu prezydenta miasta Słupska. Pomimo prowadzonej przeciw niemu kampanii środowisk prawicowych, wedle swoich zainteresowań celujących w jego orientację seksualną, wygrał wybory i utrzymał się w ratuszu. Sukcesów Biedronia było wiele. Najbardziej znanym z nich jest uregulowanie i ustabilizowanie budżetu miasta oraz niesłabnąca popularność wśród mieszkańców. Dobra reputacja pozwala mu teraz myśleć o następnych politycznych podbojach, a nawet starcie w wyborach prezydenckich. Już około roku temu sondaże dawały mu nawet 20 proc., a wielu komentatorów wróżyło mu już świetlaną przyszłość w Pałacu Prezydenckim.

Robert Biedroń zakłada własną partię?

Nie tak dawno prezydent Słupska w jednym z wywiadów określił się mianem lidera opozycji, wskazując, że nie są nimi na pewno przewodniczący Platformy czy Nowoczesnej. Czy te słowa okażą się prorocze? Na ogromne prawdopodobieństwo utworzenia przez Biedronia ruchu firmowanego jego nazwiskiem wskazuje jeden z jego współpracowników ze słupskiej rady miasta. Andrzej Obecny uważa, iż polska lewica desperacko potrzebuje kogoś takiego. - Wydaje mi się, że taka nowa formacje może powstać dlatego, że na naszej scenie politycznej brakuje siły postępowej, nie mówię lewicowej czy prawicowej, ale postępowej czyli liberalnej w sensie światopoglądowym, tolerancyjnej, a jednocześnie odpowiedzialnej za sprawy socjalne [...] Myślę, że Biedroń może zapewnić tę lukę. Czy to już jest ta godzina? Co do tego byłbym sceptyczny - powiedział NaTemat Obecny. O przyłączenie się do Platformy zaapelował do Biedronia nawet Janusz Palikot. Sam zainteresowany jednak nadal sam nie określił się jeśli chodzi o jego polityczną przyszłość. - W tej chwili jestem prezydentem Słupska, ale jestem świadomy, że ten etap w moim życiu może się kiedyś skończyć. I będę chciał wrócić do polityki. Ale jeszcze nie podjąłem decyzji, czy to będzie Sejm, czy Parlament Europejski czy wybory prezydenckie - mówił w rozmowie z gazeta.pl lewicowy polityk.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ronaldo pójdzie siedzieć?! Grozi mu 7 lat więzienia
  2. Rządowe limuzyny pędzą przez Warszawę. Stało się coś złego, karetka na miejscu
  3. Dramat muzyka. Nie żyje jego żona, został sam z dzieckiem
źródło: natemat.pl Następny artykuł