Ale numer! 30 posłów PiS się zbuntowało i pomogło opozycji wygrać z Kaczyńskim

Ale numer! 30 posłów PiS się zbuntowało i pomogło opozycji wygrać z Kaczyńskim Źródło: fot. flickr / Piotr Drabik / wikimedia / Katarzyna Czerwińska

Takiego obrotu spraw w polskim parlamencie nikt się nie spodziewał. 30 posłów Prawa i Sprawiedliwości właśnie pomogło opozycji wygrać z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie jednego ze sztandarowych projektów.

Jak informowaliśmy wcześniej, obóz władzy z Jarosławem Kaczyńskim na czele, postanowił, że od nowego roku kwota wolna od podatku wyniesie zaledwie 6,6 tysięcy złotych dla najbiedniejszych (ustawowe minimum egzystencji, z płacenia podatków będą zwolnieni Polacy i Polki posiadający zarobki na poziomie ok. 500 zł miesięcznie), mimo że w kampanii wyborczej - zarówno premier Szydło jak i prezydent Duda - obiecywali natychmiastowe podniesienie KWOP do minimum 8 tysięcy złotych.

Wszystko było już ustalone, odpowiednie ustawy przegłosowane ale jak się okazuje, w dotrzymaniu pierwotnej obietnicy postanowił pomóc Prawu i Sprawiedliwości klub Polskiego Stronnictwa Ludowego, który złożył właśnie w Sejmie projekt ustawy zwiększający kwotę wolną od podatku do wspomnianym 8 tysięcy złotych.

Kierownictwo partii rządzącej nakazało swoim posłom zagłosowanie za odrzuceniem projektu PSL w pierwszym czytaniu, jednak aż 30 posłów (m.in. Anna Sobecka i Tadeusz Cymański) obozu władzy postanowiło się zbuntować i zagłosowało za jego przyjęciem.

Tym samym posłowie Prawa i Sprawiedliwości, ramię w ramię z całą opozycją (Nowoczesna, PO, Kukiz i PSL) pokrzyżowali plany Jarosława Kaczyńskiego, premier Szydło i ministra Morawieckiego.

Projekt PSL trafi teraz do prac w sejmowych komisjach.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego:

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News