Takiego obrotu sprawy nikt nie mógł się spodziewać. Szykuje się prawdziwa wojna. Prezydent Andrzej Duda zatrudnił… przyjaciela nie cieszącego się w Polsce sympatią, byłego premiera Donalda Tuska.

To zdecydowanie jedna z najbardziej zaskakujących nominacji w polskiej polityce. Prezydent Andrzej Duda postanowił zatrudnić w swojej kancelarii przyjaciela Donalda Tuska.

Bogusława Winida zostanie doradcą prezydenta w sprawach dotyczących polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa. Winid był wcześniej m.in. wiceszefem MSZ za czasów PO-PSL, kiedy premierem był… Donald Tusk.

Duda zatrudnił człowieka Donalda Tuska!

Widać Duda musi naprawdę mocno wierzyć w jego kompetencję, skoro zdecydował się na taki krok. Niewątpliwie bowiem wywoła on prawdziwą, polityczną burzę. Nie od dziś wiadomo, że PiS traktuje wszystko, co związane z Donaldem Tuskiem jak zło konieczne. Na pewno więc nie zaakceptuje jego człowieka na stanowisku doradcy prezydenta Dudy.

Informację o powołaniu Bogusława Winida można przeczytać na oficjalnej stronie prezydenta Andrzeja Dudy.

– Doradcy służą Głowie Państwa swym doświadczeniem i kompetencjami w wielu dziedzinach funkcjonowania państwa. Bogusław Winid będzie wspierał Prezydenta RP przy podejmowaniu ważnych decyzji, a także pełnił funkcje konsultacyjne i reprezentacyjne, głównie w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa. Szczególnym polem zaangażowania nowego Doradcy będzie aktywność Polski w ramach wypełniania mandatu niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych – czytamy na stronie prezydenta.

Winid poza tym, że pracował w rządzie Tuska, ukończył w 1984 roku studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Siedem lat później obronił pracę doktorską na temat stosunków polsko-amerykańskich w latach 1919-1939. Swoją karierę dyplomatyczną rozpoczął w 1991 roku w Departamencie Ameryki Północnej i Południowej MSZ. Następnie przez kilka lat pracował w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie. W latach 2007-2011 zajmował stanowisko przedstawiciela RP przy NATO w Brukseli.

Mimo takiego doświadczenia, na nowym stanowisku na pewno czeka go niejedna wojna spowodowana jego polityczną, mocno „opozycyjną” pozycją w dawnej polityce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PiS oszalał?! Przez jedną decyzję miliony Polaków straci pracę
  2. Nergal wypowiada wojnę PiS! „Rozpier*ole ten system!” 
  3. PiS się nie zatrzymuje! Wiadomo od kiedy będą wypłacać 300+

Duda ciągle się uczy? Zabawne słowa prezydenta podbijają internet [MEMY]


Duda zdrajcą? Prawicowi internauci nie darują prezydentowi weta [MEMY]

Źródło: natemat.pl

Zobacz również