Alarm bombowy w Brukseli. Ewakuowano kilkadziesiąt osób
Mariusz Wiącek - 19 Marca 2019

Alarm bombowy w Brukseli. Ewakuowano kilkadziesiąt osób

Alarm bombowy w mieście, będącym główną siedzibą Parlamentu Europejskiego! Rozpoczęła się ewakuacja, na miejscu znalazły się odpowiednie służby. Mieszkańcy są w szoku.

Alarm bombowy został ogłoszony w stolicy Belgii. dotyczy on budynku, będącego siedzibą firmy, która wykonuje prace zlecane jej przez władze Unii Europejskiej, między innymi Komisję Europejską.

Konieczne było wszczęcie procedury ewakuacyjnej. Ewakuowano czterdzieści osób. Na miejscu szybko znalazły się odpowiednie służby, które zabezpieczyły teren.

Alarm bombowy w stolicy Belgii

Dziś około godziny 10:30 firma, działająca w Brukseli przy ulicy Breydel Street odebrała połączenie telefoniczne. Rozmówca poinformował ich, że w budynku została podłożona bomba, która wkrótce wybuchnie.

To spowodowało wybuch paniki. Odpowiednie służby przybyły natychmiast na miejsce i rozpoczęły procedurę ewakuacyjną. Wyprowadzono z placówki czterdzieści osób, wszystko przebiegało bez zakłóceń. Następnie funkcjonariusze przystąpili do sprawdzania całego terenu w poszukiwaniu bomby.

W chwili obecnej kilka ulic oraz część dzielnicy jest całkowicie wyłączona z ruchu. Wyznaczono strefę zagrożenia. Utrudnienia potrwają do chwili upewnienia się, że zagrożenie zostało zneutralizowane.

Informację do mediów podał rzecznik straży pożarnej w Brukseli.

- Na miejsce wezwała nas policja, aby być przygotowanym na każdą ewentualność - zaznaczył, cytowany przez portal "wprost.pl"

Z kolei rzeczniczka prasowa policji wyjaśniła, że cały teren, nie wykluczając chodników i ulic został otoczony kordonem policji.

- Na miejscu są psy tropiące. Niedługo pojawi się też policja federalna - poinformowała, cytowana przez "wprost.pl".

Zamach czy fałszywy alarm?

Mieszkańcy Brukseli są w szoku. Zewsząd pojawiają się coraz to nowe informacje na temat zdarzenia. W chwili obecnej nie wiadomo, jaki cel miało mieć podłożenie bomby akurat w tym miejscu i czy alarm nie jest tylko fałszywką.

Ludzie czekają z niecierpliwością na pierwsze ustalenia służb. W ostatnim czasie strach związany z działaniami terrorystów poukrywanych wśród kolejnych fal imigrantów sprawił, że ludzie coraz bardziej się boją. Wokół powtarzają się nawiązania do tego, co stało się parę lat temu w Nicei, obawiając się, że mogło tu dojść do podobnej tragedii.

źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News