Bezrobocie w Polsce cały czas jest poważnym problemem. Jak się okazuje, już niedługo może być znacznie gorzej, ponieważ aż pół miliona Polaków może stracić pracę i to już w niedalekiej przyszłości.

Prąd w Polsce staje się coraz droższy. Przepisy i ograniczenia nakładane przez Unię Europejską sprawiają, że nasz prąd w Polsce jest nawet dwa razy droższy niż u naszych zachodnich sąsiadów. Nie odbija się to tylko na poszczególnych obywatelach, ale przede wszystkim na branży energochłonnej, która generuje aż 11% PKB. Teraz wielu spółkom grozi bankructwo z powodu rosnących cen energii.

PRZECZYTAJ: Wyrzucony z TVN gwiazdor publicznie UPOKORZONY! Cios zadała partnerka

Bezrobocie w Polsce: kolejne osoby stracą pracę

W naszym kraju branża energochłonna to głównie chemia, hutnictwo i przemysł papierniczy. Spółki zajmujące się tym, do poprawnego funkcjonowania potrzebują ogromnych ilości energii, która jest coraz droższa, przez co zwyczajnie nie opłaca się im dalej funkcjonować.

Specjaliści ostrzegają, że na przełomie zaledwie kilku lat wiele z nich może ulec częściowej, lub nawet całkowitej likwidacji, przez co miliony osób może stracić pracę, a nasz kraj zaleje fala bezrobotnych.

W Polsce zagłębiem przemysłu energochłonnego jest Śląsk. Władze śląsko-dąbrowskiej Solidarności chcą konkretnych kroków podjętych przez rząd. W ich ocenie bez rekompensat ze strony Unii Europejskiej, która narzuca bardzo rygorystyczne przepisy polityki klimatyczno-energetycznej, polskie spółki będą musiały przenieść się za granicę. Tańszy prąd umożliwi im działanie na odpowiednim poziomie oraz zatrudnienie niezbędnej ilości personelu. Dla porównania w Niemczech w branży energochłonnej pracują 2 miliony ludzi, natomiast w Polsce zaledwie 0,5 miliona.

PRZECZYTAJ: Wyrzucony z TVN gwiazdor wpadł w furię! Zwyzywał wszystkich

Ile wynosi bezrobocie w Polsce?

Według Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w czerwcu 2018 liczba osób bezrobotnych spadła poniżej 1 miliona. Daje to wynik procentowy na poziomie 5,9% i jest to najlepszy wynik od 28 lat. Jednak jeżeli polskie spółki dalej będą pozostawione bez pomocy i narażone na ciągłe straty, to ta liczba znacząco wzrośnie.

Wiedziałeś, że te marki nie są już polskie?!


Najbogatszy człowiek świata? W takich luksusach żyje Władimir Putin!

źródło: wnp.pl

Zobacz również