Niebezpieczeństwo jest bardzo duże, ostrzeżenie najwyższej wagi tuż przed weekendem. Mieszkańcy części Polski zaalarmowani

Niebezpieczeństwo jest bardzo duże, ostrzeżenie najwyższej wagi tuż przed weekendem. Mieszkańcy części Polski zaalarmowani Źródło: Pikio.pl

Alarm dotyczący niebezpieczeństwa został ogłoszony dla konkretnych regionów w kraju. Niestety trzeba przygotować się na to, że sytuacja może stać się wyjątkowo groźna. Eksperci nie mają wątpliwości, że koniecznie trzeba się na to przygotować i pod żadnym pozorem nie bagatelizować ostrzeżenia. Wszyscy powinni się z nim zapoznać.

Alarm pojawił się na kanałach informacyjnych instytucji dziś rano i obowiązywać będzie przez cały dzień. Praktycznie dla nikogo nie jest to dobra wiadomość, ani dla osób wypoczywających w tamtym regionie, ani dla mieszkańców, którzy zaplanowane mieli na przykład prace w polu. Wszyscy powinni dziś zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Alarm wydany tuż przed weekendem 

Alarm obowiązuje w piątek i weekendowe rozluźnienie może spowodować, że nie dotrze on do zagrożonych mieszkańców. Sobota i niedziela w tym tygodniu będą wyjątkowe i wielu Polaków zdecyduje się na krótkie wycieczki poza miasto, jednak każdy planujący wypoczynek w konkretnej części kraju powinien zdawać sobie sprawę z ogromnego niebezpieczeństwa w jakim może się znaleźć. Szczególnie amatorzy górskich wędrówek po nieco łagodniejszych niż Tatry pasmach powinni zapoznać się z ostrzeżeniem. Podniesiony alarm dotyczy naprawdę niebezpiecznego zjawiska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW ostrzega przed gwałtowną pogodą

Na Twitterze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek rano pojawiła się mapa z ostrzeżeniem dla mieszkańców oraz turystów przebywających w na południu kraju. Szczególnie uważać powinni wszyscy znajdujący się na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie, gdyż to właśnie tam ogłoszono alarm związany z możliwością wystąpienia burz. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyć będą opady, lokalnie osiągające nawet do 25 mm oraz silny wiatr. Miejscami wiatr będzie wiał z prędkością nawet 65 km/h.

Poza tymi regionami alarm jest już zdecydowanie łagodniejszy i same wyładowania również będą rzadsze. Mimo wszystko nie należy bagatelizować niebezpieczeństwa związanego z pogodą i nie zapominać o zapewnieniu sobie bezpiecznego schronienia na czas burzy. W czasie planowania weekendowego wypoczynku powinno brać się pod uwagę niebezpieczeństwa związane z pogodą, takie właśnie jak burze czy upały.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

2. Wierni pogrążyli się w żałobie. Tragiczna śmierć młodego księdza

3. Naprawdę przykre, wszyscy modlili się by się udało. Niestety, nie żyje Oleńka

Praktycznie każdy weekend przynosi ze sobą tragiczne wiadomości

Chociaż alarm wydawany jest z wyprzedzeniem, to istnieje ryzyko, że mimo wszystko zostanie on zbagatelizowany przez osoby wypoczywające we wskazanym regionie. Policja oraz reszta służb przypomina, że wakacje nie zwalniają z zachowywania się w sposób odpowiedzialny. Prezentowane statystyki potwierdzają, że w wyniku wypadków co tydzień życie tracą kolejni ludzie. Pamiętajmy, że najlepszy wypoczynek, to bezpieczny wypoczynek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dziś zmiany obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos
  2. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
  3. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  4. Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia
  5. Kolejna manipulacja TVP, aż ciężko uwierzyć. Reporterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Źródło: Twitter.com 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News