Nowy Aladyn od Disneya. Czy powtórzy sukces animacji sprzed lat?

Nowy Aladyn od Disneya. Czy powtórzy sukces animacji sprzed lat? Źródło: Youtube/Walt Disney Studios

Aladyn - Disney nakręcił kolejny film na podstawie kultowej bajki. Czego możemy spodziewać się po nowym, odświeżonym Aladynie? Piosenki, które znalazły się w nowej wersji brzmią jeszcze lepiej. Zdradzamy, czym zaskoczy film "Aladyn".

Aladyn Disneya: cały film pełen magii... i trudności

Aladyn - Disney sięgnął po niego, aby przypomnieć widzom niezwykłą i pełną magii historię miłości biedaka z księżniczką. Nie bez przyczyny. Bajka "Aladyn" jest jedną z najbardziej kasowych produkcji Disneya. Niezwykle oczekiwany remake animowanego filmu z 1992 r. może powtórzyć ten sukces. Co już wiemy o tym pełnometrażowym filmie?

Jego produkcja miała się rozpocząć w lipcu 2017 r. Jednak 11 lipca 2017 r. producenci ogłosili, że konieczne będzie przesunięcie jej na sierpień, z powodu trudności ze znalezieniem odpowiednich aktorów i aktorek mających wcielić się w główne role Aladyna i Dżasminy. Wymagania są spore - aktorzy muszą bardzo dobrze śpiewać, tańczyć i być pochodzenia bliskowschodniego lub indyjskiego. Stwierdzono również, że studio preferowałoby nowicjuszy i nieznane talenty dla dwóch głównych ról. Przesłuchania odbywały się w Londynie, Egipcie, Abu Dhabi i Indiach, jednak pomimo globalnych poszukiwań, Disney nie był zadowolony z wyników.

Na szczęście w końcu udało się znaleźć odpowiednich kandydatów: Aladyna zagrał Mena Massoud, który ma egipskie korzenie, zaś w rolę Księżniczki Dżasminy zagra Naomi Scott, córka Brytyjczyka i Ugandyjki. 24 maja, czyli w dniu premiery, okaże się, czy podołali tak ciężkiemu zadaniu jak wcielenie się w te kultowe postacie. Warto wspomnieć, że reżyserem jest Guy Ritchie, twórca najnowszych filmów o Sherlocku Holmesie.

Aladyn król złodziei i jego niezwykła historia

Dla wielu film Disneya z 1992 roku to niezwykle piękna historia. Aladyn to biedny uliczny urwis, który zmuszony jest do kradzieży żywności z targu w mieście Agrabah, aby nie umrzeć z głodu. Jego przygody zaczynają się, gdy poznaje młodą dziewczynę, która okazuje się być księżniczką Dżasminą, Zmuszana jest ona do zawarcia małżeństwa z osobą, której nie kocha przez jej zwariowanego ojca. Losy Aladyna zmieniają się nagle, gdy znajduje magiczną lampę, z której wydostaje się szalony, ale przyjazdy duszek Dżin.

Nie każdy wie, że bajka ta wywołała wówczas niemałe kontrowersje rasowe, które wciąż odbijają się echem w dzisiejszych czasach. Produkcji zarzucono stereotypowe przedstawienie Bliskiego Wschodu. Czy najnowszy film odetnie się od tych zarzutów?

Aladyn: piosenki, które zabrzmią w nowej wersji

W filmie "Aladyn" ponownie usłyszymy uwielbiane piosenki, takie jak piosenka "A Whole New World" ("Wspaniały świat"), która zdobyła nagrodę Grammy i Oscara oraz "Friend like me". Zastanawiamy się, czy w soundtracku filmu znajdzie się ponownie kontrowersyjne "Arabian Nights", gdzie w pierwszym wersie Arabia opisana jest ​​jako miejsce "gdzie odcinają ci ucho, jeśli nie lubią twojej twarzy".

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Aladyn 2019 - nowy film oparty na disneyowskiej bajce
  2. Aladyn - zwiastun filmu jest bardzo zachęcający
  3. Aladyn online - gdzie oglądać film, na CDA, Zalukaj?
  4. The Society - online. Gdzie oglądać serial Netflix?
  5. Gra o Tron S08E06 - premiera wyczekiwana przez fanów
Następny artykuł