W arabskiej telewizji Al Jazeera miała miejsce debata na temat sytuacji w Polsce związanej z rządami Prawa i Sprawiedliwości i burzy wokół Trybunału Konstytucyjnego. Udział w dyskusji wzięli Agnieszka Pomaska z PO, socjolog Grzegorz Makowski oraz ekonomista Matthew Tyrmand.

Jak dowiadujemy się ze słów prowadzącej dyskusję dziennikarki Al Jazeery debata została zorganizowana by widzowie arabskiej stacji mogli się dowiedzieć co rzeczywiście dzieje się w Polsce.

Argumenty zaproszonych gości na temat oceny rządów Prawa i Sprawiedliwości i związanych z tym kontrowersji są podobnie jak w dyskusjach w polskich mediach.

Agnieszka Pomaska z PO i Grzegorz Makowski  z fundacji Batorego przekonywali o naruszaniach prawa przez obecny obóz rządzący w Polsce oraz niepokojach społeczeństwa, które powoli zaczyna coraz liczniej wychodzić na ulice.

Z kolei Matthew Tyrmand bronił obozu Prawa i Sprawiedliwości starając się dowieść, że większość opinii publicznej w Polsce popiera radykalne reformy jakie forsuje wybrany w ostatnich wyborach rząd.

Poniżej zapis całej dyskusji.

https://www.youtube.com/watch?v=c77uXlx2lOU

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

Zobacz również