Dramat aktorki znanej z M jak Miłość. Cierpi na straszną chorobę psychiczną

Dramat aktorki znanej z M jak Miłość. Cierpi na straszną chorobę psychiczną Źródło: fot. scrennshot/TVP

M jak Miłość, najchętniej oglądany serial w Telewizji Publicznej, zjednał niemałą rzeszę fanów. Kibicując bohaterom, telewidzowie równie aktywnie przypatrują się prywatnym losom także aktorów. Jedna z kluczowych aktorek wyzwała w miesięczniku kobiecym, że od wielu lat zmaga się ze straszną chorobą psychiczną.

M jak Miłość przyniosło wielu aktorom popularność. Wypowiadający się w mediach artyści często opowiadają o swoim prywatnym życiu. Dominika Ostałowska w "Urodzie Życia" wyznała, że od wielu lat mierzy się z bardzo trudną chorobą psychiczną. Ten problem chciała nagłośnić z nadzieją na rozpowszechnienie go i pokazanie, jak wiele zależy od skutecznej i szybkiej diagnozy.

Gwiazda M jak Miłość choruje. Co się dzieje z Dominiką Ostałowską?

Dominika Ostałowska przerabia problem z wyrażaniem emocji. Sterujące nią silne rozchwianie ma podobno ogromny wpływ na jakość jej życia. Sama ukojenie znalazła przede wszystkim w pracy na planie zdjęciowym. Gdy nawet to przestało przynosić ulgę, zdecydowała się na podjęcie terapii. Podobno długo zajęło jej znalezienie odpowiedniego psychologa. Problemy wpłynęły także na pracę na planie M jak Miłość. Aktorka niepowodzenia przekładała na emocje. Dominika Ostałowska "zbierała" złe emocje i tłamsiła je w sobie. Wyznała, że niektórzy zbierają w domach przedmioty, inni - przynoszą je na potęgę. Ona jednak kolekcjonowała w sobie emocje, nie zawsze dobre. - Chodząc na psychoterapię usłyszałam takie cudowne stwierdzenie: pomieścić czyjąś złość. Myślę, że umiem świetnie mieścić czyjąś złość, ale mojej złości chyba nikt nie pomieścił. Więc nauczyłam się ją tłumić absolutnie, do bólu - mówiła aktorka M jak Miłość w wywiadzie. To inni ludzie mieli na nią wpływ. Ostałowska uważa, że nie potrafiła się bronić przed emocjami znajomych i ludzi ją otaczających. Stąd wszystkie złe wibracje przekładała na prywatne życie.

Choroby psychiczne - problem XXI wieku

Dziś choroby psychiczne są jednym z najważniejszych tematów w debacie publicznej. Dzięki kampaniom społecznym również Polacy zaczęli o tych delikatnych kwestiach opowiadać otwarcie. Nic więc dziwnego, że gwiazdy również dołączają się do dialogu. Do najczęstszych chorób psychicznych w XXI wieku należy depresja. Cierpi na nią co najmniej milion Polaków. Statystyki się nie mylą. Jesteśmy coraz bardziej podatni na stres, czego konsekwencją są liczne zachorowania natury psychicznej.

Depresja. Jak ją rozpoznać?

Diagnozę powinien postawić psychiatra już po kilku spotkaniach. Jednak Polacy wciąż długo zwlekają z wizytą u niego. Z jednej strony wstydzą się tego delikatnego tematu, z drugiej zaś - kolejki do specjalistów i nieprzygotowana służba zdrowia nie zachęcają do otwartych rozmów. Objawy depresji mogą być różne, jednak kilka z nich można bez trudu rozpoznać. To powinno być sygnałem dla chorego, by spróbował znaleźć pomoc u specjalisty. Obniżony nastrój często zmienia się apatię. Następnie chorobie towarzyszy także obniżony apetyt i ogólna niechęć do wykonywania codziennych obowiązków. Chorzy często nie zauważają swojego stanu przez co ten, nieleczony, pogarsza się. Do objawów depresji należy także zaliczyć bezsenność, która później przeobraża się w ospałość wciągu dnia. Chwilową euforię pacjent zmienia w długotrwały smutek. Gdy zostają całkowicie zaburzone czynności: higieniczne czy związane z odżywianiem, pojawiają się myśli samobójcze. Ten stan jest wyjątkowo niebezpieczny.

Gwiazdy w depresji

W Polsce "depresyjnego coming-outu" dokonało wiele gwiazd. Głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych i wywiadów dla dużych tytułów. Zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, gdy o chorobie zaczęła mówić Danuta Stenka. Piękna, zdolna i bogata artystka, zdaniem wielu, miała wszystko. Gdy okazało się, że cierpi na tę straszną chorobę, natychmiast zaczęły o problemie mówić wszystkie media. Zaraz za aktorką poszły w ślad inne gwiazdy. Serialowa koleżanka z planu Dominiki Ostałowskiej również na tę chorobę zapadła. Kasia Cichopek po urodzeniu dziecka długo nie mogła dojść do siebie. Koszmar, który spotkał serialową Kingę, pokazał jej, że wspaniała chwila, jaką miał być początek macierzyństwa, daleko odbiegała od ideału. Cichopek dochodziła do siebie powoli, jednak z pomocą najbliższych udało jej się wyjść na prostą.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje słynna Polka, była wzorem dla milionów. Przegrała z chorobą
  2. Ciężka choroba Tadeusza Drozdy. Lekarze nie wiedzieli, co mu jest
  3. Pokochały go miliony Polek. Miał myśli samobójcze i ciężką depresję
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News