Nie żyje jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Widzowie pokochali ją już w latach 70.

Nie żyje jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Widzowie pokochali ją już w latach 70. Źródło: pixabay _Alicja_

Aktorka dzięki swojej urodzie sprawiła, że w latach 70. każdy mężczyzna w kraju podkochiwał się w niej. Dziś media obiegła smutna wiadomość o jej śmierci. Widzowie ze smutkiem żegnają jedną z najwybitniejszych polskich gwiazd.

Aktorka miała w sobie tyle uroku, że kiedy pojawiała się na scenie, wszystkie oczy skierowane były na nią. Każda kobieta w Polsce chciała mieć jej urodę, a mężczyźni nie mogli oderwać od niej wzroku. Już w latach 70. podkochiwało się w niej całe społeczeństwo. Takiej gwiazdy nie dało się zapomnieć, dziś pojawiła się smutna wiadomość o śmierci jednej z najwybitniejszych polskich aktorek.

Aktorka Teatru Dramatycznego nie żyje

Nie żyje Alicja Telatycka, polska aktorka, która przez lata związana była z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Alicja Taltycka odeszła w wieku 84 lat. Wiadomość o jej śmierci została potwierdzona w Radio Białystok, aktorka zmarła 3 kwietnia. Po śmierci została pochowana na cmentarzu miejskim w Białymstoku. 

Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła w 1971 roku, gdzie grała przez kolejne trzy lata. Widzowie zapamiętali ją szczególnie ze sztuki, która podbiła serca wszystkich. "Elektra, moja miłość", której premiera odbyła się 14 października 1971 roku, otworzyła jej drzwi do kariery. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka urodziła się 31 maja 1936 roku w Lublinie. Alicja Telatycka zdecydowała się na wstąpienie do łódzkiej Szkoły Teatralnej i Filmowej. "Nocturn" to etiuda szkolna, w której zagrała już w 1958 roku. Od początku kariery scenicznej Alicja Telatycka występowała w wielu polskich miastach między innymi w Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Bydgoszczy, jednak jej serce od pierwszego występu należało do Białegostoku. 

Aktorka była oczarowana białostocką publicznością

- Przyjechałam tu oczarowana publicznością - powiedziała o białostockiej publiczności Alicja Telatycka. 

To właśnie Białystok był miastem, w którym zatrzymała się najdłużej. W tym mieście miała także okazję wcielić się w wiele głównych ról w spektaklach, takich jak: „Dom Bernardy Alba”, „Sejm kobiet”, „Pierwszy dzień wolności”, „Matka” i „Wesołe kumoszki z Windsoru”.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest fatalnie, nie da się już ukryć. Ministerstwo zdrowia podało tragiczne dane o nowych zakażonych i zgonach

2. Wirusolog z Wuhan przysięga na własne życie. Chodzi o informację, jak powstał koronawirus

Widzowie TVP mieli szansę oglądać jej występy w teatrze telewizji w sztukach "Kochankowie z Werony" i "To taki wiek", które pojawiły się na antenie w 1982 roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Miał wziąć ślub, niestety nie żyje. Media potwierdziły śmierć młodego gwiazdora, odszedł za wcześnie
  3. Szczyt epidemii w Polsce jednak nie 25 kwietnia. Podano nową datę
  4. Po wybuchu epidemii Polacy zrobili jedną rzecz. Właśnie ją ujawniono
  5. Ujawniono prawdziwy bilans ofiar koronawirusa. Liczby poszybowały aż o kilkadziesiąt procent w Chinach
  6. Komendant policji w polskim mieście proponuje nowy zakaz. Chodzi o wprowadzenie prohibicji w godzinach nocnych na terenie miasta

źródło: kurier poranny

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News