TVP emitowała serial „The Walking Dead”, w którym grał dwa sezony z główną rolą. Dzięki temu polska publika mogła go poznać jako charyzmatycznego mężczyznę, który wszelkimi siłami bronił rodziny w świecie po apokalipsie. Scotta Wilsona nie ma już z nami. 

TVP kupiła amerykańską produkcję, która w tłumaczeniu brzmi nieco zastraszająco – „Chodzące trupy”. Wilson wcielał się w serialu w rolę jednego z głównych bohaterów, którzy wszelkimi możliwymi sposobami prowadzą bliskich po świecie po apokalipsie zombie.

Grał w serialu TVP. Nie żyje

Celem bohaterów serialu, który doczekał się już ośmiu sezonów, było szukanie schronienia i ucieczka przed tzw. hordami zombie. Te ostatnie to czarne charaktery, postacie, które atakują każdą żywa istotę, a poprzez ugryzienie złapani ludzie przemieniają się właśnie w zombie.

Większość akcji serialu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Historia grupy ludzi to przede wszystkim przeżycie w trudnych czasach po katastrofie.

Scott Wilson prezentował się w „The Walking Dead” jako Hershel Greene. Na ekranie widywaliśmy go jako sędziwego siłacza, niczym amerykańskiego „Strażnika Teksasu”. Prywatnie Greene miał poważne problemy zdrowotne. Walczył z białaczką. Choroba okazała się jednak silniejsza. Zmarł w wieku 76 lat, w stolicy światowego kina, w Los Angeles.

Oświadczenia i pożegnania

Oficjalne przyczyny zgonu podał Dominic Mancini, który reprezentował gwiazdę.

– Scott na zawsze zostanie zapamiętany jako świetny aktor. Czujemy się szczęściarzami bo go poznaliśmy. Postać, którą stworzył w „The Walking Dead”, Hershel, żyje w emocjonalnym rdzeniu serialu – cytuje Manciniego portal wp.pl.

Kondolencje i smutek płynie też z mediów społecznościowych. Na koncie produkcji, która przyniosła Wilsonowi ogromną popularność, znalazł się wpis następującej treści:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najbardziej idiotyczne seriale w polskiej telewizji [ZDJĘCIA]

– Jesteśmy głęboko zasmuceni doniesieniem, że Scott Wilson, niezwykły aktor, który grał Hershela w ‚The Walkig Dead’, odszedł w wieku 76 lat. Nasze myśli są z jego rodziną i przyjaciółmi. Spoczywaj w raju, Scott. Kochamy cię! – czytamy we wpisie.

Wilsona pożegnał na swój sposób jego kolega z planu, Khary Payton.

– Gdy poznałem Scotta Wilsona, uścisnął mnie i powiedział, że stałem się członkiem rodziny. Powiedział, że jestem odpowiedzialny za to, by o nią dbać. Bardzo się starałem sir i będę to kontynuował. Obiecuję. Do zobaczenia po drugiej stronie mój przyjacielu.

Aktor miał za sobą ponad 40 lat doświadczenia. Od 1974 roku zagrał w blisko 50 produkcjach, m. in. tak znanych jak „Ostatni samuraj”, czy „Pearl Harbor”. W „The Walking Dead” można go było oglądać od 2011 do 2014 roku. Zagrał tam w 37 odcinkach.

 

TVP
Scott Wilson, fot. Flickr

We are deeply saddened to report that Scott Wilson, the incredible actor who played Hershel on #TheWalkingDead, has passed away at the age of 76. Our thoughts are with his family and friends. Rest in paradise, Scott. We love you! pic.twitter.com/guNI7zSqDZ


Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatnie pożegnanie kochanego gwiazdora TVP. Jego nagła śmierć wstrząsnęła Polską
  2. Grażyna Torbicka powraca z klasą! TVP będzie żałować, że od nich odeszła
  3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor TVP. Widzowie w ciężkiej żałobie

12 znanych Polaków, którzy pokonali raka [ZDJĘCIA]

Zobacz również