Nie żyje gwiazda hitowego serialu. Polacy znali i pokochali go dzięki TVP

Nie żyje gwiazda hitowego serialu. Polacy znali i pokochali go dzięki TVP

TVP emitowała serial "The Walking Dead", w którym grał dwa sezony z główną rolą. Dzięki temu polska publika mogła go poznać jako charyzmatycznego mężczyznę, który wszelkimi siłami bronił rodziny w świecie po apokalipsie. Scotta Wilsona nie ma już z nami. 

TVP kupiła amerykańską produkcję, która w tłumaczeniu brzmi nieco zastraszająco - "Chodzące trupy". Wilson wcielał się w serialu w rolę jednego z głównych bohaterów, którzy wszelkimi możliwymi sposobami prowadzą bliskich po świecie po apokalipsie zombie.

Grał w serialu TVP. Nie żyje

Celem bohaterów serialu, który doczekał się już ośmiu sezonów, było szukanie schronienia i ucieczka przed tzw. hordami zombie. Te ostatnie to czarne charaktery, postacie, które atakują każdą żywa istotę, a poprzez ugryzienie złapani ludzie przemieniają się właśnie w zombie. Większość akcji serialu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Historia grupy ludzi to przede wszystkim przeżycie w trudnych czasach po katastrofie. Scott Wilson prezentował się w "The Walking Dead" jako Hershel Greene. Na ekranie widywaliśmy go jako sędziwego siłacza, niczym amerykańskiego "Strażnika Teksasu". Prywatnie Greene miał poważne problemy zdrowotne. Walczył z białaczką. Choroba okazała się jednak silniejsza. Zmarł w wieku 76 lat, w stolicy światowego kina, w Los Angeles.

Oświadczenia i pożegnania

Oficjalne przyczyny zgonu podał Dominic Mancini, który reprezentował gwiazdę. - Scott na zawsze zostanie zapamiętany jako świetny aktor. Czujemy się szczęściarzami bo go poznaliśmy. Postać, którą stworzył w "The Walking Dead", Hershel, żyje w emocjonalnym rdzeniu serialu - cytuje Manciniego portal wp.pl. Kondolencje i smutek płynie też z mediów społecznościowych. Na koncie produkcji, która przyniosła Wilsonowi ogromną popularność, znalazł się wpis następującej treści:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jesteśmy głęboko zasmuceni doniesieniem, że Scott Wilson, niezwykły aktor, który grał Hershela w 'The Walkig Dead', odszedł w wieku 76 lat. Nasze myśli są z jego rodziną i przyjaciółmi. Spoczywaj w raju, Scott. Kochamy cię! - czytamy we wpisie. Wilsona pożegnał na swój sposób jego kolega z planu, Khary Payton. - Gdy poznałem Scotta Wilsona, uścisnął mnie i powiedział, że stałem się członkiem rodziny. Powiedział, że jestem odpowiedzialny za to, by o nią dbać. Bardzo się starałem sir i będę to kontynuował. Obiecuję. Do zobaczenia po drugiej stronie mój przyjacielu. Aktor miał za sobą ponad 40 lat doświadczenia. Od 1974 roku zagrał w blisko 50 produkcjach, m. in. tak znanych jak "Ostatni samuraj", czy "Pearl Harbor". W "The Walking Dead" można go było oglądać od 2011 do 2014 roku. Zagrał tam w 37 odcinkach.   TVP Scott Wilson, fot. Flickr We are deeply saddened to report that Scott Wilson, the incredible actor who played Hershel on #TheWalkingDead, has passed away at the age of 76. Our thoughts are with his family and friends. Rest in paradise, Scott. We love you! pic.twitter.com/guNI7zSqDZZOBACZ TAKŻE:
  1. Ostatnie pożegnanie kochanego gwiazdora TVP. Jego nagła śmierć wstrząsnęła Polską
  2. Grażyna Torbicka powraca z klasą! TVP będzie żałować, że od nich odeszła
  3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor TVP. Widzowie w ciężkiej żałobie
Następny artykuł