Aktor z "Plebanii" nie wytrzymał. Ostro zaatakował PiS

Aktor z "Plebanii" nie wytrzymał. Ostro zaatakował PiS Źródło: screen VOD TVP

Włodzimierz Matuszak sławę zdobył dzięki roli w kultowym serialu Telewizji Polskiej "Plebania". Aktor nie wytrzymał bieżących wydarzeń na scenie politycznej i ostro zaatakował rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Włodzimierza Matuszaka telewidzowie kojarzą z roli księdza proboszcza Antoniego Wójtowicza w bardzo popularnym swego czasu serialu plebania. W swoim mocnym wpisie serialowy "duchowny" nawiązał do wiary i Boga. ZOBACZ TAKŻE: Skandal na kabarecie „Fabryka Patriotów”. Mega gwiazda TVN obraziła powstańców!

Włodzimierz Matuszak ostro atakuje PiS

Aktorowi najwyraźniej puściły już nerwy i nie mógł dalej milczeć w obliczu bieżących działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Matuszak wbił szpilkę władzy przez bardzo mocny wpis, w którym zwrócił się bezpośrednio do polityków. - Przestańcie masakrować Polskę. Poproście waszego Boga o krztę rozumu. Jeszcze jest czas. Za chwilę nie będzie czego ratować - napisał na swoim profilu na Facebooku aktor. Jego wpis spotkał się z reakcjami ze strony internautów, którzy w zdecydowanej większości popierają mocne słowa skierowane ku rządzącym. Większość z nich jest zdania, że ten apel nic nie da i jest jak "walenie grochem o ścianę". ZOBACZ TAKŻE: Tusk wściekły jak nigdy! Zapowiada „tsunami”

Proboszcz z serialu "Plebania" po raz kolejny krytycznie o PiS

To nie pierwszy raz, kiedy aktor bardzo krytycznie wypowiedział się na temat działań rządów Prawa i Sprawiedliwości. Włodzimierz nie ukrywa, że nie popiera decyzji polityków PiS i najwyraźniej nie pała do nich sympatią. Już wcześniej skrytykował publicznie wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego. - Bez psychologa sobie nie poradzę ! Skoro wg premiera w 1968 nie było Polski to gdzie my wszyscy żyliśmy. Na Marsie ? - napisał aktor. ZOBACZ TAKŻE: Ostro w Szkle Kontaktowym na TVN24! „Obalić PiS bronią palną!” Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News