Aktor nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Irmina Jach - 29 Listopada 2020

Nie żyje aktor, który wcielał się w najpopularniejszą postać w dziejach. Fani kultowej produkcji nie dowierzają

Aktor, który wcielał się w rolę legendarnego Dartha Vadera w filmach z serii "Gwiezdne wojny", nie żyje. David Prowse zmarł 28 listopada w wieku 85 lat. To nieodżałowana strata dla wszystkich fanów uwielbianego uniwersum. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz wielbicielom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Aktor, któremu największą sławę przyniosły "Gwiezdne wojny" mógł poszczycić się ogromnym talentem. Nie ma osoby, która nie widziałaby go w produkcjach takich jak: "Mechaniczna pomarańcza" i "Horror Frankensteina". Występował również w licznych serialach.

Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneSejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneCzytaj dalej

Aktor wcielający się w rolę Dartha Vadera nie żyje

David Prowse urodził się 1 lipca 1935 roku w Bristolu. Tam też uczęszczał do Bristol Grammar School. Aktorstwo nie było jego jedyną pasją. Interesował się również kulturystyką i zawodowo podnosił ciężary, co zaowocowało tytułem mistrza. Wyróżniał go pokaźny wzrost - mierzył aż 201 cm.

To właśnie dzięki imponującej sylwetce został zaangażowany do roli Dartha Vadera w serii George'a Lucasa. Kreacja aktorska przyniosła mu ogromną popularność. Twórcom nie podobał się jednak brytyjski akcent aktora, dlatego był on dubbingowany przez Jamesa Earla Jonesa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Kpin nie szczędzili mu także koledzy z planu. Sposób wypowiedzi gwiazdora, przypominający dialekt, którym porozumiewają się mieszkańcy West Country w południowo-zachodniej Anglii sprawił, że jego koleżanka, Carrie Fisher, miała nazywać go "Darth Farmer".

David Prowse nie brał także udziału w scenach walk, gdyż wielokrotnie zniszczył kije, które służyły obsadzie "Gwiezdnych wojen" jako atrapa mieczy świetlnych. Zastępował go znany szermierz, Bob Anderson. Aktor - według doniesień - nie pozostawał w najlepszych relacjach z reżyserem, Georgiem Lucasem.

- George uwierzył, że to ja zdradziłem mediom informację o śmierci Dartha Vadera, chociaż w tym czasie nawet nie wiedziałem, że moja postać zginie. Od tamtej pory nie odzywa się do mnie. Bojkotowano mnie na planie i nie dostałem zaproszenia na premierę - mówił przed laty w jednym z wywiadów.

Przed ponad dekadą gwiazdor zachorował na raka prostaty. Ciężka choroba była dla niego motywacją do podjęcia działań społecznych. Przez wiele lat namawiał mężczyzn, by regularnie poddawali się kontrolom lekarskim, które pozwalają na szybkie wykrycie nowotworu.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Od 5 grudnia ogromna zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Mamy potwierdzenie, wszystko jest już jasne
 3. Wigilia 2020. Prawnik znalazł lukę w przepisach, rodziny jednak będą spotykać się przy świątecznych stołach?
 4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w niedzielę. Polacy muszą się przygotować

W rodzinnej Wielkiej Brytanii znany był także jako Green Cross Code Man, czyli Zielony Znak Drogowy, który uczył dzieci, jak powinny zachowywać się na drodze. To właśnie ta działalność sprawiała mu najwięcej radości. Dzięki niej został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

- Niech moc będzie z nim zawsze! Chociaż słynął z grania wielu potworów - wszyscy, którzy znali Dave'a i pracowali z nim wiedzą, że był bohaterem - napisał agent gwiazdora, Thomas Bowington, w oświadczeniu informującym o śmierci legendy.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Podczas porodu przeżyła prawdziwą traumę. Zachowanie położnej nie mieści się w głowie
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Rodzinna tragedia na zachodzie Polski. Nie żyje małżeństwo, porażające, kogo zatrzymała policja
 4. Tragedia w szpitalu w polskiej miejscowości. Na miejscu jest policja i prokuratura, nic nie dało się zrobić
 5. Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych
 6. Genialne, proste i zaskakujące tricki na idealne przygotowanie kapusty do gołąbków. Koniec z porwanymi i twardymi liśćmi, wystarczy odrobina sprytu
 7. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apel

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News