aktor nie żyje
Pixabay Legolasek
Joanna Szwalikowska - 29 Października 2020

Znaliśmy go z "Na wspólnej", "M jak miłość", a przede wszystkim "Nad Niemnem". Córka poinformowała o śmierci aktora

Aktor znany z seriali "Na Wspólnej" oraz "M jak miłość", ale przede wszystkim z filmu i serialu "Nad Niemnem" nie żyje. Wstrząsająca wiadomość obiegła całą Polskę.

Aktor znany przede wszystkim z serialu oraz filmu "Nad Niemnem" nie żyje. Wstrząsająca wiadomość o odejściu aktora została przekazana przez jego córkę. Dramatyczne doniesienia obiegły media.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Nie żyje aktor znany z filmu oraz serialu "Nad Niemnem"

Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje. Aktor znany był głównie z serialu oraz filmu "Nad Niemnem", gdzie wcielił się w rolę Fabiana Bohatyrowicza. Występował jednak również w wielu innych filmach oraz serialach. Oprócz tego znany był również jako wybitny aktor teatralny.

Jerzy Zygmunt Nowak zmarł w wieku 80 lat. Wiadomość o jego śmierci została przekazana przez córkę aktora. Pojawiła się już data pogrzebu. Jego odejście jest ogromną stratą.

O śmierci aktora miała poinformować jego córka, która w nekrologu zamieściła informację dotyczące uroczystości pogrzebowych. Jerzy Zygmunt Nowak zmarł 22 października, miał 80 lat. Mężczyzna doczekał się wnuków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Jak wynika z informacji zamieszczonych w nekrologu, msza św. pogrzebowa odbędzie się 30 października 2020 roku o godz. 11.50. Uroczyste pożegnanie odbędzie się w kościele pw. św. Wincentego a Paulo przy Cmentarzu Bródnowskim. Po nabożeństwie ciało zmarłego zostanie odprowadzone do grobu.

Jerzy Zygmunt Nowak był członkiem spółdzielni Mieszkaniowej "Gocłą-Lotnisko", udzielał się również społecznie, a także redagował osiedlowe gazetki. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi, ukończył je 1968 roku.

Wcześniej natomiast w latach 1960-63 był studentem na Wydziale Operatorskim tejże samej uczelni. Większość widzów kojarzy go z roli Fabiana Bohatyrowicza w "Nad Niemnem", jednak występował również w wielu innych produkcjach. Mieliśmy okazję widzieć go w serialach, takich jak: "Blisko coraz bliżej" czy "Pogranicze w ogniu", ale również we współczesnych produkcjach: "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej" czy "Kryminalni".

Aktor miał zadatki na aktora kabaretowego, niestety zniszczyć mu życie miała cenzura, przez co nie udało mu się zrobić kariery w tym kierunku. Wiadomość o jego odejściu pojawiła się m.in. na profilu Filmy polskie lat 1945-1989 na Facebooku, gdzie pożegnano cenionego aktora.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

- Smutna wiadomość. Dziś w nocy zmarł w wieku 80 lat aktor Jerzy Zygmunt Nowak. W l. 1960-63 studiował na Wydziale Operatorskim, w 1968r. ukończył studia aktorskie. W l. 1968-77 występował w teatrach wrocławskich, w kolejnym sezonie w Białymstoku, a od 1978r. grał w Warszawie. Przez jeden sezon (1991/92) był aktorem Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. W filmie występował dużo, zazwyczaj były to epizody ale zdarzały się też większe role. Znany głównie z roli Fabiana Bohatyrowicza w filmie i serialu "Nad Niemnem" - czytamy na Facebooku.

Wiadomość o śmierci Jerzego Zygmunta Nowaka zasmuciła jego fanów. Aktor był bardzo cenionym artystą, którego odejście jest ogromną stratą dla polskiej kultury.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apeluje
  2. Zofia Klepacka zareagowała na apel Jarosława Kaczyńskiego. Jej postawa nie spodoba się wielu (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Naukowcy nie mogą uwierzyć. Na księżycu Saturna jest "bardzo dziwna cząsteczka", wyjątkowe odkrycie
  7. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News