Aktor nie żyje
Pikio.pl
Monika Majko - 27 Grudnia 2020

Z ostatniej chwili: Nie żyje polski aktor kultowych seriali z TVP, TVN i Polsatu

Aktor odszedł dzień po tegorocznych świętach Bożego Narodzenia, wyjątkowo smutne wiadomości obiegły krajowe media. Artysta występował w najpopularniejszych polskich serialach, na swoim koncie ma również wiele ról dubbingowych.

Aktor występował w kultowych serialach polskich stacji telewizyjnych, jednak to jego role dubbingowe zapewniły mu największe uznanie widzów. Informacje o śmierci Mieczysława Morańskiego obiegły media społecznościowe, fani artysty i jego współpracownicy są w szoku.

Aktor odszedł 27 grudnia 2020 roku, miał 60 lat

Wyjątkowo smutne informacje właśnie obiegły media społecznościowe, w sieci pojawiły się doniesienia o śmierci Mieczysława Morańskiego, aktora filmowego, telewizyjnego i teatralnego, a także jednego z najbardziej cenionych artystów dubbingowych w Polsce.

Wiadomości o śmierci Mieczysława Morańskiego przekazała na swoim Facebooku aktorka, Kamila Boruta. Z informacji podanych w komentarzach pod postem o odejściu cenionego artysty wynika, że przegrał on walkę z zakażeniem COVID-19.

- Odszedł mój kochany Miecio... Mieczysław Morański. Wspaniały Człowiek. Wielki Aktor. Za wcześnie Mieciu, za wcześnie... Serce pęka - przekazała aktorka.

Smutna wiadomość, nie żyje Włodzimierz Zatorski. Od 9 grudnia przebywał w szpitaluSmutna wiadomość, nie żyje Włodzimierz Zatorski. Od 9 grudnia przebywał w szpitaluCzytaj dalej

Mieczysław Morański miał na swoim koncie występy m.in. w takich serialach, jak „Ojciec Mateusz”, „Ranczo”, „Plebania”, „Adam i Ewa” czy „Na Wspólnej”. Jednak największe uznanie przyniosły mu role dubbingowe, których miał na swoim koncie o wiele więcej.

To właśnie Mieczysław Morański podkładał głos m.in. pod postać Asterixa, Cienkiego z „Toy Story” czy profesora Filius'a Flitwick'a w serii filmów o Harrym Potterze. Aktora można usłyszeć również w takich produkcjach, jak „Ekspres polarny”, „Epoka lodowcowa”, „Alicja po drugiej stronie lustra ” czy gra komputerowa „Wiedźmin”.

Aktor występował również w latach 1983-1987 na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, a następnie podjął współprace z Teatrem  Dramatycznym, która trwała do 1994 roku. Później natomiast występował T Teatrze Rampa.

Śmierć cenionego w środowisku aktora wstrząsnęła jego współpracownikami oraz kolegami po fachu. Informacje o odejściu artysty skomentowała również Joanna Jabłczyńska, która również zamieściła smutny wpis na swoim Facebooku, do którego dołączyła nagranie wywiadu z aktorem z kanału youtubowego "Widzę głosy".

- Rok 2020 zabrał nam również Mieczysława Morańskiego, świat dubbingu, i nie tylko, w żałobie - napisała gwiazda znana z roli w serialu "Na Wspólnej".

Aktor nie żyjeFacebook.com Widzę Głosy

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News