Nie żyje aktor znany z największych hitów z TVP, TVN i Polsatu. Żona przekazała tragiczne informacje

Nie żyje aktor znany z największych hitów z TVP, TVN i Polsatu. Żona przekazała tragiczne informacje Źródło: Pikio.pl

Aktor znany z największych hitów TVP, TVN i Polsatu nie żyje. Tragiczne informacje o jego śmierci pojawiły się w mediach za sprawą jego małżonki. Legendarny aktor zadebiutował na scenie blisko 70 lat temu. Od tego czasu zagrał w kilkunastu produkcjach filmowych. Jego kreacje artystyczne przeszły do historii kinematografii.

Nie żyje John Saxon, legendarny aktor znany z hitów filmowych takich jak: "Koszmar z ulicy Wiązów", "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas" oraz "Wejście smoka". To nieodżałowana strata dla widzów stacji TVP, TVN i Polsatu. Aktor odszedł w sobotę, w wieku 85 lat, w miejscowości Murfreesboro w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych. O śmierci artysty poinformowała jego żona, Gloria, w rozmowie z portalem Hollywood Reporter.

Aktor znany z "Koszmaru z ulicy Wiązów" nie żyje

John Saxon urodził się 5 sierpnia 1935 roku na Brooklynie w Nowym Jorku w rodzinie włosko-amerykańskiej. Jego ojciec był robotnikiem portowym, a matka zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa domowego. W 1953 roku ukończył brooklińską szkołę New Utrecht High School. Jednocześnie kształcił się jako aktor w studiu aktorskim Actor's Studio. Jego mentorką była wybitna aktorka filmowa i nauczycielka gwiazd, Stella Adler. W tym czasie podejmował się różnych zajęć, które miały zapewnić mu środki finansowe. Często pojawiał się na wybiegach i w sesjach zdjęciowych jako model.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zdjęcia Johna Saxona, wykonane podczas jednej z sesji, wzbudziły zainteresowanie łowcy talentów, Henry'ego Wilsona, który skontaktował młodego mężczyznę z wytwórnią Universal. W wieku 16 lat aktor przybył do Hollywood i zmienił dotychczasowe nazwisko, Carmine Orrico na przydomek John Saxon. Zadebiutował w roku 1955 w młodzieżowym filmie "Na swobodzie". Już rok później rola w gracza baseballowego w filmie "Moment nieuwagi" przyniosła mu międzynarodową sławę. Przez kolejne lata grywał głównie w filmach dla młodej widowni. W końcu zainteresował się nim sam Robert Redford.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre informacje o córce Martyny Wojciechowskiej, mało kto wiedział. "Zostaje tylko modlitwa"

2. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji

3. Jego głos czarował całe pokolenia. Nie żyje legendarny śpiewak, odszedł dzień po swoich urodzinach

Pod koniec lat 60. grywał w intratnych aczkolwiek mało ambitnych filmach klasy B, co negatywnie wpłynęło na jego karierę zawodową. Uznanie odzyskał dzięki wystąpieniu o boku Bruce’a Lee w produkcji "Wejście smoka", a także w kasowym hicie "Koszmar z ulicy Wiązów". Widzowie TVP, TVN i Polsatu mogli oglądać go także w bardzo popularnych serialach. Ostatni raz na szklanym ekranie pojawił się przed dekadą. Zmarł w sobotę, w swoim domu, otoczony rodziną. Miał 85 lat. Przyczyny śmierci nie są znane. Jego odejście jest nieodżałowaną stratą dla światowej kinematografii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. 33-letnia gwiazda została znaleziona martwa w parku, policja bada okoliczności śmierci
  3. Porażające doniesienia o uwielbianej gwieździe Polsatu. Jest źle, z każdym dniem coraz gorzej
  4. Kazimierz Marcinkiewicz szuka pracy. Treść ogłoszenia zwala z nóg
  5. Justyna poszła z synami na plażę. Bezczelność, usłyszała od nich komentarz, który ścina z nóg
  6. Nie żyje aktor znany z największych hitów z TVP, TVN i Polsatu. Żona przekazała tragiczne informacje
  7. NBP ma bardzo złe wieści dla pracowników. Niektóre marzenia muszą odłożyć w kąt
  8. Większość babć znała moc liści laurowych. Mikstura z nich wcierana we włosy przynosi zaskakujące rezultaty
  9. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć

Źródło: Mirror UK

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News