Aktor nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 15 Listopada 2020

Nie żyje wybitny polski aktor. ZASP potwierdza, "Żegnaj, kochany przyjacielu!"

Aktor zmarł w niedziele, o jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Wyjątkowo smutne informacje obiegły krajowe media, legendarny artysta w styczniu tego roku obchodził 100. urodziny.

Aktor odszedł w niedzielę 15 listopada 2020 roku w Skolimowie, o jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Zgon gwiazdora wywołał ogromny smutek wśród wielu Polaków, wielki polski artysta przeżył ponad 100 lat.

Aktor nie żyje, ZASP poinformował o śmierci legendy

Nie żyje Witold Sadowy, legendarny polski aktor filmowy i teatralny. Informację o jego odejściu przekazał Związek Artystów Scen Polskich, który opublikował smutne wiadomości w mediach społecznościowych. Legendarny artysta w tym roku skończył 100 lat.

– W niedzielę odszedł Witold Sadowy aktor teatralny, kronikarz życia artystycznego – przekazał na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

https://www.pikio.pl/ksiadz-1511202-kb-wierni-wyszli-z-kosciolaOburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działaniaCzytaj dalej

Witold Sadowy zadebiutował w 1945 roku w Teatrze Stołecznym w Warszawie, zagrał wówczas rolę szesnastoletniego Florisa w "Burmistrzu Stylmondu" Maurice'a Maeterlincka. W fimie natomiast po raz pierwszy pojawił się rok później. Był to obraz "Zakazane piosenki" w reżyserii Leonarda Buczkowskiego w którym aktor zagrał zastrzelonego przez podziemie skrzypka-konfidenta.

Zmarły artysta przez całe życie zawodowe związany był z warszawskimi teatrami, na początku jako aktor Teatru Rozmaitości, Polskiego, Komedii, Nowego, Ateneum i Klasycznego, a później jako widz, recenzent i pasjonat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Aktor 7 stycznia 2020 roku skończył 100 lat

– Po świętach Bożego Narodzenia 1988 roku Teatr Rozmaitości, który wystawiał »Gałązkę rozmarynu« Zygmunta Nowakowskiego z Witoldem w roli austriackiego Feldmarszałka, stanął w ogniu. Ten pożar w pewnym sensie zakończył jeden rozdział jego życia, otwierając przed nim nową drogę. Zamienił scenę na fotel widza i recenzenta, oddając się pasji pisania o teatrze, sztuce i aktorach, z początku na łamach Życia Warszawy w cyklu "Wspomnienia zza kulis", a od niemal dwudziestu lat w dziale "Pożegnań" Stołecznej Gazety Wyborczej wspominając kolegów – przekazał ZASP.

Dzisiaj grzeje:

1.Wszyscy zamarli podczas kazania abp Jędraszewskiego. "Będziemy sądzeni", internauci oburzeni

2. Prawdziwy hit w Lidlu. Zapłacisz 10 złotych i wyjdziesz z produktem od projektanta mody

3. Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta

Legendarny artysta 7 stycznia tego roku skończył 100 lat, a kilka miesięcy temu dokonał coming outu i wyznał, że jest gejem. Witold Sadowy ostatnie lata życia spędził w Domu Artystów w Skolimowie.

– W dniu swoich ostatnich urodzin, podczas których specjalnie dla niego wystąpili artyści kilku pokoleń, widząc salę teatralną pełną przyjaciół, był promienny, radosny i szczęśliwy. Zapowiadał też kolejną książkę. Wydawało się, że spokój, cisza i otaczająca zieleń Domu Artystów w Skolimowie, dokąd zdecydował się przeprowadzić na wiosnę tego roku, będzie sprzyjała skupieniu przy wystukiwaniu kolejnych rozdziałów. Plany pokrzyżowała pandemia, przez którą zamknięto sale koncertowe i teatry, jego naturalne środowisko, które dawało mu napęd do wszelkich działań i aktywności - napisał Związek Artystów Scen Polskich o zmarłym aktorze.

– Jeszcze 1 maja, był pełen wigoru, ale chwilę później zaczął tracić chęć do pisania i coraz częściej powtarzał, że i do życia. Dzisiaj się dokonało. Żegnaj, kochany przyjacielu! – można przeczytać w komunikacie ZASP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Chcesz uniknąć zawału, udaru i chorób serca? Pij go na zdrowie, najlepiej codziennie i żyj pełnią życia
  7. Robicie jesienią szarlotkę? Z własnych jabłek jest najlepsza
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News