aktor nie żyje tragiczne informacje
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 9 Listopada 2020

Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje aktor podziwiany przez wielu Polaków

Bardzo ceniony aktor teatralny nie żyje. Tragiczne informacje nagle obiegły całą Polskę, to wielka strata.

Wspaniały aktor teatralny nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę. Był on bardzo cenionym oraz podziwianym artystą, który na długo zapisze się w pamięci wielu osób.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Nie żyje ceniony aktor teatralny - Stanisław Jacek Flur

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje bardzo ceniony aktor teatralny, Stanisław Jacek Flur. Jego odejście jest ogromną stratą dla polskiej kultury.

Stanisław Jacek Flur urodził się 13 listopada 1920 roku w Krośnie, zmarł natomiast 27 października 2020 w Konstancinie-Jeziornej. Wiadomość o jego odejściu ukazała się na łamach "Gazety Wyborczej" dopiero 7 listopada.

Artysta był polskim aktorem teatralnym, a także reżyserem radiowym. Wyróżniono go odznaką "Zasłużony Działacz Kultury". W latach 1951-52 studiował slawistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jednocześnie pracował również jako lektor w Polskim Radiu Warszawa.

Od 1952 do 1956 roku studiował na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Podczas studiów stale współpracował z rozgłośnią Polskie Radio, a także Wytwórnią Filmów Oświatowych za zezwoleniem rektora PWST.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Z żalem i smutkiem żegnamy Stanisława Jacka Flura, aktora Państwowych Teatrów Dramatycznych w Szczecinie, poznańskich teatrów: Satyry, Polskiego i Muzycznego, reżysera w Polskim Radiu i Ośrodku Telewizji w Poznaniu, który zadebiutował na deskach łódzkiego Teatru Powszechnego w roli Donalda Ducka w sztuce „Faryzeusze i grzesznik", w słuchowiskach radiowych był na przemian aktorem i reżyserem - przekazali Zarząd Główny, Sekcja Teatrów Dramatycznych
Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia oraz mieszkańcy i pracownicy Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie na łamach "Gazety Wyborczej".

Stanisław Jacek Flut był bardzo cenionym aktorem teatralnym, a także reżyserem radiowym, który przez lata współpracował z Polskim Radiem. Po tym, jak zakończył działalność zawodową, osiadł w Domu Artystów w Skolimowie.

- Jeszcze nie ucichły dźwięki muzyki grającej na jego cześć w ogrodach skolimowskich w podziękowaniu za ten dar, a już zabrzmiały pożegnalne dzwony. - pisano w nekrologu, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej".

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Właśnie podano termin. 12 listopada może spełnić się najgorsze dla wszystkich Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

- Nie doczekał chwili, kiedy promienie słoneczne przemieniły się w ekologiczną energię elektryczną dającą mieszkańcom domu naturalne ciepło. Odśpiewane w ten pogodny dzień pod koniec lata gromkie „dwieście lat", wywołało serdeczny uśmiech na jego twarzy. I niech taki pozostanie w naszej pamięci - przekazał m.in. Zarząd Główny, Sekcja Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia.

Tym samym Zarząd Główny przekazał wyrazy głębokiego współczucia rodzinie oraz bliskim zmarłego aktora. My również dołączamy się do kondolencji, łącząc się w bólu po stracie wspaniałego artysty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandal. Kłusowniczka zabiła niespotykaną czarną żyrafę. Trofeum pochwaliła się w sieci
  2. Prawie nikt nie wie, kto jest rodziną Anny Lewandowskiej. Chodzi o bardzo znaną osobę, wciąż jest o niej głośno
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. NASA sprzeciwia się rozbudowie systemu satelitów. "Ryzyko katastrofalnych kolizji jest niedopuszczalnie wysokie"
  7. Dzisiaj skończyłaby 105 lat. Jak wspominamy Hankę Bielicką, ikonę polskiego kabaretu i sceny aktorskiej?
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza, E-teatr PL, Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News